Horúce novinky
recent

Minimalistický nordický interiér


Škandinávsky, alebo ak chcete - nordický minimalizmus - sa zjavne inšpiruje pôvodným ľudovým interiérom severských krajín. Vznačuje sa bielymi stenami, ľahkými bielymi drevenými podlahami, oknami zbavenými závesov tak, aby nimi prúdilo čo najviac denného svetla a minimom nábytku, v ktorom sa používa svetlé drevo /predovšetkým breza/ a biela farba.

Tento vydarený severský minimalistický interiér je na počudovanie dielom vietnamského architektonického štúdia AT. Design & Viz.

Farebná schéma je jednoduchá - všade prevláda žiarivá biela, s ktorou kontrastuje čierna v akcentoch, najmä v obľúbenom pruhovanom motíve. Na takomto neutrálnom farebnom pozadí krásne vynikne prírodné drevo jedálenského kúta, ktorý priťahuje oko a láka ku posedeniu.


Podobné štýlotvorné prvky:


Textílie
Koberec Stockholm, IKEA
Vankúš VÅRGYLLEN, IKEA

Svietidlá

Závesné svietidlo Bulb, KARE design
Závesné svietidlo Mikado, KARE design


Living Styles na Facebooku. Staňte sa fanúšikom blogu a čítajte nové články priamo na FB!


Via: http://atdesignviz.wix.com/atdesign
IKEA: www.ikea.com
KARE design:

.
250x250-1.jpg
Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

3 komentáre:

 1. Odpovede
  1. Biele interiéry sú veľmi trendy, ale chápem, že nemusia vyhovovať každému.
   V severských krajinách, kde je málo denného svetla, sú takmer nevyhnutnosťou.

   Odstrániť
  2. Tak ako spomína Evka, biela je v súčasnoti úplny hrot. Biela farba sa v interiéri používa už dlhšie, najmä v oblasti Škandinávie, Spojeného Kráľovstva či v USA.. Ku nám tento trend dorazil len nedávno a väčšina ľudí, ktorí nesledujú zahraničné trendy alebo necestujú sú z toho celý bez seba :)

   Odstrániť

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.