Horúce novinky
recent

Vila v provensálskom štýle v Serrane


Provensálsky štýl je obľúbený aj mimo Európu. Dôkazom je táto kalifornská vila, postavená i zariadená vo francúzskom vidieckom stredomorskom štýle, ergo - v štýle provensálskom.

Autorom projektu je americký architekt Kevin Patrick O'Brien.V interiéri rozľahlej vily prevláda smotanovo biela farba. Podlahy sú z miestneho materiálu - prírodného amerického duba. Monochromatickú farebnosť len miestami dopĺňa tmavohnedá farba, najmä v starožitných kúskoch, ktoré na neutrálnom pozadí okamžite zaujmú.

Kuchyňa je spojená s obývacím priestorom, opticky ju oddeľuje kuchynský ostrovček s dubovými barovými stoličkami v štýle Camarque.


Na rozľahlú kuchyňu, ktorá je domintou obývcej časti, nadväzujú hneď dve obývacie izby i s dvomi jedálenskými stolmi a dvomi kozubmi. Menšia z nich je vybavená televízorom, väčšia má priamy vstup do patia. Typické provensálske drevené trámové stropy sú tu nahradené rebrovaným stropom zo sádrokartónu.
 
Obývacia izba pre spoločenské posedenia.

Starožitný jedálenský skôl.
Súkromná časť so spálňami:
Domáca pracovňa
Patio je natoľko rozľahlé, že plní funkciu ďalšej obývacej izby, vrátane posedenia pri kozube, jedálenského stola i lehátok pri bazéne.

Tradičné stredomorské patio s posedením a vonkajším kozubom z pieskovca.
Patio s pergolou.

Via: http://www.houzz.com/projects/211145/french-provence-villa
Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.