Horúce novinky
recent

Multifunkčný nábytok, ktorý šetrí priestor. Sklopné postele.Priestoru nikdy nie je dosť a platí to najmä pre spálne a detské izby.  Aj vás zlostí, že vzácne metre štvorcové zaberá kusisko nábytku, bez ktorého vlastne nikto nemôže existovať? Áno, je to posteľ, na ktorej strávime presnú tretinu svojho života.

Sklopné /sklápacie/ postele


Podlahovú plochu v byte môžu výrazne šetriť nové typy multifunkčného nábytku, ktorých výrobcovia dokázali spojiť dokonalý dizajn s funkčnou premenou bez újmy na komforte a pohodlí - a to sa týka predovšetkým postelí. Nejde teda o "hosťovské" lôžka, ale o kvalitné postele pre denné používanie. Navyše je takýto nábytok navrhnutý tak, aby sa jednoduchou manipuláciou zmenil napríklad zo stola na posteľ. Zaujímavé je aj riešenie steny s poličkou, ktorá pri vyklopení postele tvorí jej opornú konštrukciu.


Talianska spoločnosť Clei so sídlom v Briaze sa multifunkčnému nábytku venuje dlhodobo a môže sa pochváliť širokou zbierkou vlastných patentov. Pre maličké byty, najmä garsónky, je geniálne spojenie sedacej pohovky s výklopnou posteľou. Netreba ju nikam osúvať, posteľ sa jednoducho sklopí ponad ňu.

Máte radi čistý "nepreplácaný" priestor? Schovajte pracovný neporiadok do skrine!


Riešenie do detských izieb

 

Na poschodové postele ako hlavný šetrič priestoru v detskej izbe sme si už zvykli. Pre dve deti je to často jediné riešenie - i tak takáto posteľ zaberá priestoru priveľa. Dve sklopné postele nad sebou v subtílnej skrini sú jedným z možných riešení, ako získať viacej priestoru pre detské hry.Skutočne originálne je spojenie pracovného stola s posteľou. V tomto prípade sa stôl vysúva nad lôžko.Ďalší príklad spojenia pracovnej plochy so sklopnou posteľou. Fantázii sa medze nekladú.


Nábytok Clei predáva v ČR napríklad INDOOR bytové studio. Ceny sú na vyžiadanie a určite nebudú nízke.

Český patent


Aj Česká republika sa môže pochváliť vlastným patentom, ktorým je systém Klasik. Samotné sklopné lôžko stojí necelých 36 tisíc českých korún s DPH, ku cene však treba prirátať montáž, rošt a matrac. Skriňová zostava sa obyčajne vyrába na mieru podľa želania zákazníka. Riešenie nočných stolíkov na nasledujúcom príklade považujem za veľmi vydarené. Ako sa vám to páči?

Nie je to tiež lacná záležitosť, ale pri vysokých cenách bytov môžete ušetriť jednu izbu, ktorá je určite rádovo drahšia.

Súvisiaci článok /celý byt zariadený multifunkčným nábytkom/: Rozkladacia garsónka 40 m2
http://www.bydleni-iq.cz/inspirace-pro-bydleni/panelakove-byty/rekonstrukce-bytu-v-brne-2/
Zdroj: http://www.spanicko.cz/cz-detail-371694-sklopna-postel-klasik-vysoky-lesk-vyklapeni-z-cela.htmlINDOOR bytové studio
Eva Stalder

Eva Stalder

3 komentáre:

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.