Horúce novinky
recent

Vidiecky provensálsky dom v Sacramente


Zdá sa, že Američania radi siahajú po európskych tradičných štýloch bývania. Dôkazom je aj tento vidiecky dom v Sacramente, ktorého architektúra i interiér silne evokujú slnečné Provensálsko.

Architekt Patrick Kevin O´Brien sa na tieto vyhranené štýly špecializuje.
Pozrite si i jeho realizáciu honosnej vily: Vila v provensálskom štýle v Serrane

Toto obydlie nesie všetky znaky vidieckeho provensálskeho domu, vrátane kamenného kyklopského muriva, svetlomodrých okneníc a rustikálnych škridiel na streche. Popínavé rastliny na fasáde domu i na pergole dojem Stredomoria ešte umocňujú.


Srdcom domu je veľká kuchyňa. Atypický digestor má rímsu z pieskovca. Všimnite si, ako dômyselne je kuchyňa vyriešená. V jej spoločenskej časti okolo masívneho jedálenského stola sú len nízke skrinky s varným a umývacím centrom. Všetky ostatné funkcie sú umiestnené v priľahlej miestnosti tak, aby moderné spotrebiče nerušili vidiecky ráz miestnosti.


Kúpelňa je snom každého romantika. Dlažba, maľovka stien i nábytok sú v teplej sivej farbe a neutrálna farebnosť dáva vyniknúť obrazu záhrady za francúzskym oknom.Z obývacej izby vedú francúzske okná na obe strany domu. Na jednej priamo do záhrady, na strane druhej pod pergolu.


Via: http://www.houzz.com/photos/3535311/French-Provence-Farmhouse-farmhouse-dining-room-sacramentoLiving Styles na Facebooku. Staňte sa fanúšikom blogu a čítajte nové články priamo na FB!

Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.