Horúce novinky
recent

Neuveriteľná rezidencia v starej cementárni


Autorom tejto neskutočnej adaptácie starej cementárne na rezidenčné sídlo s priestormi určenými i pre verejnosť je architekt Ricardo Bofill. Komplex nazvaný príznačne "La Fábrica" sa nachádza v španielskej Barcelone.


Architekt objavil spustnutú obrovskú cementáreň, ktorá bola súčasťou priemyselného komplexu, zahŕňajúceho viac ako 30 síl, podzemné chodby a strojovne. Tento objekt si vysníval ako svoj budúci domov a rekonštrukciou priviedol starý objekt opäť ku životu.


Rezidencia bola dokončená po dvoch rokoch tvrdej práce. Vnútorný priestor bol nanovo definovaný na bývanie, kancelárske priestory, zábavné miestnosti, modelársky ateliér, archív, knižnicu, premietaciu miestnosť a napokon na "The Cathedral" - pomyselnú katedrálu, ktorá je priestorom pre výstavy a koncerty.

Naozaj ohromujúca rekonštrukcia!Súkromná časť rezidencie


Bujná zeleň zútulňuje starý surový betón.
Via: http://www.ricardobofill.com/EN/570/La-fabrica/Today-html
Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

2 komentáre:

  1. Odpovede
    1. Áno, toto je neskutočná realizácia. Ešte mať tiež také šťastie a možnosť odkúpiť dajakú tú starú továreň :D

      Odstrániť

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.