Horúce novinky
recent

Trendy Vianoce 2017


Možno ste to nevedeli, ale i trendy vo vianočných dekoráciách sa udávajú niekoľko sezón dopredu, už pred Vianocami. Trendy udávajúce veľtrhy, zamerané na vianočný dizajn, sa konajú vždy po ukončení vianočných sviatkov - v januári a vo februári. Pre európsky trh sú kľúčové predovšetkým výstavy Festive Production v Južnom Walese a Christmasworld vo Frankfurte nad Mohanom. Oba veľtrhy sa už začiatkom tohto roka zhodli na trendoch vo vianočných dekoráciách.

Tohtoročné Vianoce sa budú niesť v hravom duchu alebo oslavovať prírodné materiály. V moderných bytoch si môžete tiež vyskúšať minimalistickú geometrickú výzdobu alebo pestrofarebné moderné dekorácie.

Aké sú teda trendové Vianoce 2017?

1. Jemný dotyk prírody


Tento štýl je jemný a pokojný. Základom je biela farba, doplnená tlmenými, púdrovými odtieňmi mäty, ruže, vápna. bridlice... a zlatou farbou.


Použite sklenené vianočné gule s jednoduchým zdobením, najlepšie v metalických farbách, motívy hviezd i moderné geometrické tvary. 


Dekoračný obrus Illusion, hviezda krémová, 4HOME
Vinter 2017, dekoračná sviečka, IKEA


2. Fantastická oslava radosti


V tomto svete fantázie je priestor pre čokoľvek - pre všetko, čo prináša radosť a robí najmä deti šťastnými. Hravú povahu tohto eklektického trendu podčiarkuje veselá farebnosť.  Na vianočné stromčeky sa vracajú všetky ikonické vianočné motívy, symboly šťastia, tradičné ľudové ozdoby. Stromček môžete vyzdobiť postavičkami, hračkami, rozprávkovými motívmi.

Vianočný sob s červeným šálom, 4HOME
Dekoratívny zasnežený veniec, 4HOME


3. Moderné veselé Vianoce


Veľmi farebné a sofistikované. Tento trend nachádza inšpiráciu v modernizme - od sochárstva po kinetické umenie, od priemyselného dizajnu až po architektúru. Dominujú  vznešené proporcie, expresívne, kompaktné, sochárske a monolitické formy. Bohatá farebná paleta sa pohybuje od silných farieb ako je lapis lazuli, malachit, meď, carrarský mramor, onyx a zlato až po tmavý rubín.


Svetelná LED reťaz BULB, 4HOME

 

4. Moderné ponímanie tradície


Tento nadčasový štýl je jemný, tvorený  farbami v prírodných odtieňoch hnedej - kremeňa, štrku, sivej, modrej, lesnej zelenej, vo farbe mandlí a sušienok. Prírodné materiály sú použité v modernom dizajne.

Drevený sobík, 4HOME
Vianočná drevená hviezda, 10 LED, 4HOME

Titulný obrázok: Geometrický chic. Tento trend sa udržiava už niekoľko sezón a ešte stále sa nepresýtil. Geometrické tvary, "diamanty", pravé uhly, ostré línie... farebnosť čierno-biela so zlatou, striebornou, medenou, ružovou, sivou.

Obrázky: Pinterest, christmasworld.messefrankfurt.com, IKEA, 4HOME

Inšpirovali ste sa? Zdieľajte článok so svojimi priateľmi!


Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.