Horúce novinky
recent

Biela rustikálna kúpelňa v podkroví

Podkrovné kúpelne sa v dnešných rodinných domoch vyskytujú pomerne často. Domčeky s obytným podkrovím rastú ako huby po daždi a práve pod strechu sa najčastejšie umiestňujú spálne s príslušenstvom. Kúpelni pripadne obyčajne ten najstiesnenejší priestor.

Ako zariadiť kúpelňu v podkroví? Veľký pozor treba dávať na podchodnú výšku, čo znamená, že do najnižšej časti je najlepšie osadiť najnižší prvok - vaňu. Sprchovému kútu je lepšie určiť miesto s normálnou podchodnou výškou i s rovným stropom.

Zaujímavý priestor, ktorý vytvára šikmina strechy, priam vyzýva zariadiť kúpelňu vo vidieckom štýle. Bielu kúpelňu s rustikálnymi prvkami navrhol ruský dizajnér Denis Svirid. Ak máte radi provensálsky štýl alebo vidiecky škandinávsky či anglický štýl, inšpirujte sa!


Drevené obloženie vane? Prečo nie?! Dnešné kvalitné náterové hmoty vám umožnia splniť si i tento sen. Vodou najviac zaťažená horizontálna časť je ale z mramoru.

Mohlo by sa vám hodiť: Elegantná komoda so zásuvkami v rustikálnom duchu. Táto komoda je vyrobená z masívneho dreva lakovaného bielou antickou farbou. Horná doska je antický dub. Úchyty sú z kovu - patinované.
Komoda ASTER, novynabytok.sk

Sprchový kút je vhodnejšie umistniť pod rovný strop. Šikminy sa obkladajú ťažšie a ani to dobre nevyzerá.


Rustikálnu kúpelňu kombinujte s modernými dizajnovými zariaďovacími predmetmi a jednoduchými obkladmi. Priveľa rustikálnych prvkov v tak malom priestore pôsobí ťažkopádne, moderné prvky kúpelňu odľahčia. Nemusím prízvukovať, že nábytok ťažko vyskladáte z typových prvkov. Kúpelňa v podkroví si obyčanie žiada šikovného stolára.

Toaleta je ukrytá za presklenými dverami v samostatnom priestore.


Na obrázku dole je hosťovská kúpelňa v tom istom dome, ktorá korešponduje s kúpelňou hlavnou.  Celý dom si môžete pozrieť TU.


Autor vizualizácií: Denis Svirid

Inšpirovali ste sa? Zdieľajte článok so svojimi priateľmi!Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.