Horúce novinky
recent

Vidiecka biela kuchyňa

Veľká a vzdušná kuchyňa vo vidieckom štýle, ktorú navrhol ruský architekt Denis Svirid, môže byť pre vás inšpiráciou pre rôzne štýly vidieckeho bývania, ktoré preferujete. Autor v jednom priestore spája prvky škandinávskeho, novoanglického, ruského, provensálskeho i industriálneho štýlu.

Drevený obklad stien a stropu zo svetlého dreva sú typicky ruské. Po ich natretí na bielo, či sivobielo, vykúzlite škandinávsky alebo novoanglický štýl.


Mohlo by sa vám hodiť: Originálne nástenné hodiny v anglickom retro štýle. Klasické okrúhle prevedenie s rímskymi číslicami. Hmotnosť a materiál hodín im dávajú pocit istej robustnosti. Quartzový hodinový strojček poháňaný batériou.
Nextime nástenné hodiny, 4HOME
Všimnite si tmavé zabudované elektrospotrebiče. Spotrebiče v rustikálnom štýle, označované ako "biele" sú takmer vždy v krémovej, slonovinovej, ba až vo vanilkovej farbe a so snehobielou kuchynskou linkou neladia. Ak si želáte pravú bielu, resp. sivobielu, voľte spotrebiče radšej tmavé na princípe kontrastu - ako je to i v tomto prípade.

S výraznými spotrebičmi korešpondujú tmavé kovové svietidlá a industriálne stoličky.


Samotná kuchynská linka je vhodná rovnako do škandinávskeho, anglického či provensálskeho štýlu. Ak by ste chceli dosiahnuť čistý provensálsky štýl, vyhnite sa dreveným obkladom na stenách, voľte radšej omietku, keramický obklad, lomový kameň. Dlažba by mala byť jednofarebná v krémovom odtieni pieskovca, prípadne terakotová. Takáto so vzorom, ako je na obrázkoch, má svoju inšpiráciu v anglickom štýle.

Pre čistý škandinávsky štýl natrite všetky obklady na bielo a na zem dajte buď bielu palubovku, bielu dlažbu alebo rovno praktický vinyl.

Ornamenty pri dverách sú ruské a korešpondujú s dlažbou. Kuchyňa je skutočne vydareným príkladom mixovania štýlov a určite nenudí!


Pohľad z kuchyne do jedálne s francúzskymi vidieckym nábytkom. Viacej o zariadení celého domu  TU.


Mohlo by sa vám hodiť: jedálenská stolička LARS, buk.
Jedálenská stolička LARS, buk, Novynabytok

Zaujal vás článok a inšpirovali ste sa? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi!Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.