Horúce novinky
recent

Vianoce so spomienkami na detstvo. Čarovný mix provensálskeho a gustaviánskeho štýlu


Francúzska interiérová dizajnérka Josiane dlho hľadala víkendový dom, kde by spolu s manželom Jonom, deťmi i s vnúčatami mohla tráviť prázdniny.

Voľba napokon padla na budovu z roku 1891 s kamennými klenbami. Objekt kedysi slúžil pre chov priadky morušovej, ale Josiane si hneď vedela predstaviť prázdninovú rezidenciu so štyrmi spálňami.


Josiane sa narodila vo Vendée a vyše dvadsať rokov pôsobila v Toulouse ako manažérka obchodu ready-to wear (pret-a-porter), t.j. obchodu s tovarom módnych domov v štandardných veľkostiach. Keďže ju po celý ten čas neopúšťala vášeň pre starožitnosti a dekorovanie, obchod predala a začala študovať interiérový dizajn. Založila spoločnosť "The House of Deco Alice M", ktorá ponúka interiérové dizajnérske služby.

Interiérová dizajnérka s obľubou mieša prvky provensálskeho štýlu so švédskym z gustaviánskeho obdobia. Jej obľúbenými stavebnými materiálmi sú drevo, kameň a tehla, v interiéroch uplatňuje masívne drevo, ľan, konpe...Dom, v ktorom boli kedysi umiestnené debničky so zámotkami priadky morušovej, má naozaj krásne valené klenby z miestneho kameňa a z vápna. Postupne, ako upadla výroba hodvábu, zostal opustený.

Josiane ho zariadila starožitným nábytkom z blších trhov, ktorý natrela kriedovou farbou a vytvorila patinované detaily. Interiér prechádza neustálymi zmenami, dekorácie sa menia podľa ročných období.

Na fotografiách je dom zobrazený v plnej sviatočnej kráse. Josiane a Jon sa už tešia na príchod detí a vnúčat a na spoločne oslávené Vianoce...


Veľké tzv. vežové hodiny v kombinácii so starými vázami z oblasti Stredomoria a celkom moderným vianočným stromčekom z vrecoviny.


Stavebné materiály v dome sú typicky provensálske, los na stene z pestrofarebnej látky je však škandinávsky.


Staré bábiky, plyšové vintage hračky, dobové portréty detí v starožitných oválnych rámoch... babička do dekorácií pre príjemné Vianoce vložila spomienky na vlastné detstvo.


Krištáľové lustre, typické pre Francúzsko, sú nahradené strohými škandinávskymi svietidlami.
Francúzsky drevený portál a škandinávske interiérové prvky.

Sledujte aktuálne články blogu Living Styles na Facebooku:Stylisme Laëtitia Rissetto / Photos© et texte Philippe Rissetto
Zdroj: e-magdeco


Eva Stalder

Eva Stalder

2 komentáre:

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.