Horúce novinky
recent

Dobré dôvody, prečo musíte svoje steny namaľovať na sivo!


Jednou z trendových farieb tejto jesene a zimy je tmavosivá Shark Skin (farba žraločej kože). Pozrieme sa jej trochu "na zúbok". Ako používať sivú farbu v interiéroch?
Sivá farba je horúcou trendovou novinkou. Momentálne sa uprednostňuje pred jej neutrálnymi bratrancami - tmavohnedou, béžovou a slonovinovou. Sivá predstavuje pre váš domov "malé čierne šaty". Je to nová základná farba, ktorá je moderná, nadčasová a klasická. Je to dokonalý chameleón, ktorý vyhovuje každej izbe, sedí ku každej nálade a i ku rôznym štýlom bývania. 
Francúzsky štýl. Holubičia sivá patrí medzi jeho základné farby.

"Farba pravdy je sivá"

Môžete sa za ňu schovať alebo sa môžete pred ňu postaviť, rozžiari vás to. V psychológii farieb je sivá farbou, ktorá predstavuje pokoj a rovnováhu. Je bezpečná, praktická, jednoduchá a spoľahlivá. Je to klasika. Ideálne neutrálna. Prečo ale v interiéroch nevidíme viac tejto nádhernej farby, perfektnej zmesi čiernej a bielej? 
Eklektický štýl s inšpiráciou vo francúzskom koloniálnom štýle.

Sivá je farba mrakov, ale aj oblaky majú strieborné okraje...

Sivá je tichá a upokojujúca a hoci sa spája s daždivými a zamračenými dňami, v domácnosti je opakom pochmúrnosti. Sivá sa prezentuje ako perfektná kulisa ku akémukoľvek štýlu od klasických až po súčasné moderné. Všetky nábytkové štýly vyzerajú so sivou dobre a všetky druhy farieb od ružovej, modrej, fialovej a citrusových plodov, príjemne ladia s touto novou neutrálnou farbou. Christian Dior povedal, že "odtiene sivej, bledo tyrkysovej a ružovej vždy zvíťazia.
Mix škandinávskeho a industriálneho štýlu.

Miestnosť, ktorá je sivá, môže pre ľudí znamenať veľa vecí

Sivé odtiene sú naozaj perfektne neutrálne. Pohybujú sa v rozsahu neformálnej elegancie po najvyššiu prepracovanosť. Ľahšie, mäkšie odtiene majú viac ženský nádych, zatiaľ čo tmavšie, ťažšie odtiene majú silnejší mužský efekt. Spárujte niekoľko odtieňov sivej dohromady a dosiahnite tak zložitejší, tzv. vrstvený efekt
Mix stredomorského a inustriálneho štýlu.

Sivá nie je len sivá ...

Sivé farby samy o sebe sú veľmi zložité, keďže sa do odtieňov sivej pridávajú i ružové, modré, levanduľové, zelené, okrové a iné odtiene. Všetky pridajú tejto farbe ďalšiu vrstvu zložitosti, kultivovanosti a energie. Niektoré odtiene teplej sivej (tzv. kamennej sivej) pripomínajú krásne staré európske katedrály, navodzujú pocit histórie, dlhú životnosť a silu. Iné odtiene sivej sú pocitovo moderné a s priemyselným vzhľadom. Odtiene sivej so zelenými a s modrými odtieňmi nás môžu priviesť späť ku moru ... ružové a tmavosivé odtiene majú oveľa teplejší efekt. Nikto nemôže považovať túto farbu len za sivú, pretože znamená oveľa viac! 
Moderný Glamour Style s inšpiráciou vo francúzskom štýle. Na stene je teplá kamenná sivá.

Neexistuje dokonalejšia farba pozadia

S odtieňmi od takmer bielej až po takmer čiernu, každý si nájde svoju farbu, bez ohľadu na životný štýl, jej umiestnenie alebo osobnosť majiteľa. Sivá ponúka oveľa väčší a hlbší rozmer, než jej neutrálne náprotivky. Béžové a biele odtiene boli v poslednom čase prekonané. Tieto farby je najlepšie ponechať na fasáde. Zato interiéry, ktoré sú len béžové, vyzerajú, ako by boli skopírované zo stránok zásielkových katalógov. Možno sa budete čudovať, no väčšina z nich aj skopírovaná je. Buďme trochu jedineční - poďme vyčnievať z davu. A aj keď to odrazu budú robiť všetci ostatní, každý odtieň sivej je tak unikátny, že vaša farba bude rovnako individuálna ako vy. Či už ste draví a odvážni alebo plachí, vždy je tu odtieň sivej, ktorý je pre vás ideálny.
Anglický klasický štýl v modernejšom šate.

Predstavte si atmosféru a snažte sa ju dosiahnuť

Pri maľovaní stien na sivo myslite na vzhľad, ktorý sa snažíte dosiahnuť ... náladu, ktorú dúfate, že vyvoláte. Matná svetlosivá má mäkkšiu atmosféru - ako vzduté mraky na oblohe a je veľmi ženská. Hodí sa najviac do spálne, obývacej izby alebo do detskej izby. Naopak, lesklá svetlosivá je oveľa súčasnejšia, podobná nerezovej oceli, patrí ku modernému a priemyselnému vzhľadu. Výborná je do kancelárie alebo do kuchyne. Tmavšie, teplejšie sivé odtiene (ako vlnený oblek) sa dokonale hodia do knižnice alebo do spálne, zatiaľ čo farba uhlia vo vysokom lesku má oveľa viac elegantný a dramatický účinok a je vhodná pre jedáleň alebo obývačku. 
Moderný štýl. Ku prirodzenej sivej farbe betónu treba pridať "bračeka" min. o dva odtiene sýtejšieho.

Hrajte sa so svetlom!

Sivá má množstvo nádherných prirodzených odtieňov, ktoré naozaj ožívajú až pri správnom nasvietení. Využite viacero zdrojov osvetlenia a hrajte sa s odtieňmi sivej, ktoré sa v priebehu dňa pri rôznom osvetlení menia. Uistite sa, že máte v miestnosti viac ako jedno stropné svietidlo. Pridať môžete podsvietenie nábytku, stojanové lampy, stolové lampy, svietniky. 
Anglický štýl v sofistikovanejšej farebnosti.

Pre každého niečo

Na záver: pri všetkých odtieňoch od takmer bielej až po takmer čiernu, je tu určite odtieň sivej, ktorý poteší vaše zmysly. Či už máte byt zariadený v klasickom štýle, eklektickom, modernom, priemyselnom alebo vo veľmi rustikálnom, je tu odtieň pre vás. Či ste zberateľ množstva doplnkov alebo minimalista - či ste konzervatívni alebo moderní, je tu odtieň práve pre vás. Či ste samotárski alebo spoločenskí, je tu odtieň práve pre vás. Či už dávate prednosť mäkšej, pokojnejšej, neutrálnej alebo odvážnejšej farbe, je tu odtieň sivej práve pre vás.
Zdroj: freshome

Aktuálne články na Facebooku:


  
Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.