Horúce novinky
recent

Môj jesenný balkón


Najprv som sa s povzdychom pustila do odstraňovania uschnutých kvetov a konárikov i do zbierania opadaného lístia. Začína jeseň, kvety odkvitli, kríčky sa mi preriedili. Nazbierala som toho za veľkú igelitku a balkón mi akosi osirel.


Vyštartovala som teda do kvetinárstva. Tentokrát som odolala kráse žiarivých chryzantém, nevydržia dlho. Stavila som na vresovce, z tých sa budem tešiť aj v zime.

A napísala som si takýto zoznam:

- šišky - nazbieram neďaleko, človek by nepovedal, že v centre veľkomesta čosi také je, ale veru áno,
- tekvice - veľmi som túžila po bielych a napokon som ich našla v Bille,
- polienka - predstavovala som si nejaké brezové, ale tie vínovočervené som našla doma, vyriešené...,
- gaštany - zostala som sklamaná, na našej ulici je alej z pagaštanu konského, ibaže gaštanky ešte neráčia padať! Pozbieram neskôr.
Všetky ostatné veci som vyhrabala doma, nič nebolo treba kupovať. Vsadila som na jednoduchú zeleno-sivú farebnú kombináciu s akcentom vínovočervenej a ružovej. Z kuchyne som priniesla súpravu tácok a svietnikov z exotického dreva zebrano... a už premýšľam, ako to všetko upravím na zimu. Najbližší plán je kúpa outdoorového koberca.Kvety z glazovanej keramiky a artefakty zo šamotovej hliny mám z ateliéru "Keramický ateliér Rakytka".Na Prahu dopadajú posledné lúče zapadajúceho slnka... a môj balkón je hotový.

 

V noci je tu vždy najkrajšie! Ako sa vám to páči?Photo credit + Design: Eva Stalder
eva.stalder@gmil.com


Porovnajte s letným balkónom vlani: Obývacia izba na balkóne
Eva Stalder

Eva Stalder

1 komentár:

  1. Balkon vypadá naprosto nádherně! Taky bych tak hezký balkon chtěla mít, ale asi se mi do toho nikdy chtít nebude :D Jinak na mém Instagramu probíhá giveaway, kdyby jsi se chtěla zapojit :) https://www.instagram.com/p/BKQhQQBjwZX/

    OdpovedaťOdstrániť

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.