Horúce novinky
recent

Eklektický štýl bývania - Eclectic Style

http://interiordesignfiles.com


Eklektizmus /eklektický štýl/ je kombinovanie jednotlivých štýlov bez stanovených zásad. Zo všetkých súčasných interiérových trendov je najviac individualistický, vhodný pre kreatívnych ľudí či pre experimentátorov.


Francúzsky štýl a uprostred neho industriálny stolík, moderná váza a prútený košík. Spája ich zladená farebnosť.Určite je zaujímavý a vždy originálny, zároveň však patrí medzi najťažšie zvládnuteľné. Pri tvorbe eklektického interiéru sa spravidla kombinuje starožitný mobiliár s moderným dizajnérskym nábytkom, súčasné abstraktné obrazy s krištáľovými lustrami - alebo presne naopak: staré olejomaľby s modernými svietidlami a tak podobne.

Obľúbeným spôsobom navodenia eklektického štýlu je tiež zmena vzhľadu historického nábytku, napríklad natretie krikľavými farbami, alebo prečalúnenie starožitného kresla látkou s moderným vzorom.

http://www.curedesigngroup.com/eclecticinteriordesign.htm

Eklektický interiér je totiž postavený na výrazných kontrastoch - či už v historických slohoch, vo farebnosti, v materiáloch, povrchových úpravách. Kontrasty však nesmú byť náhodné, hoci pravidlá si určuje každý sám.

Celkový výsledok vyzerá síce chaoticky, ale ak je zvládnutý, interiér pôsobí originálne, neopozerane, vždy vyvolá "wow" efekt! Je typické, že ho milujú predovšetkým módni návrhári, filmové hviezdy, dizajnéri.


Kombinovať môžete starožitnosti z klasických období s umeleckými a primitívnymi etno doplnkami,
medzi dizajnérmi sú obľúbené tiež zvieracie kože na podlahe namiesto kobercov alebo kombinovanie stoličiek rôznych farieb a tvarov okolo jedného stola.

Populárne sú prvky z industriálneho štýlu i nábytok z paliet.


http://adorable-home.com

Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.