Horúce novinky
recent

Adaptácia roľníckych prístreškov na moderné bývanie


Na prvý pohľad skromný rodinný dom, ktorý sa nachádza v blízkosti Saleto Morciano di Leuca, vyzerá, ako by ho niekto vložil do jaskyne. V skutočnosti ide o prestavbu a prístavbu dvoch starých opustených budov, ktoré sa kedysi používali ako úkryty pre roľníkov.

Architektúra dvoch pôvodných objektov s kužeľovitými strechami je pre oblasť Apúlie typická a pre svoju neobvyklosť sú tu zachovalé domy chránené UNESCO. Apúlia /taliansky Puglia/ je územie na juhovýchode Talianska - je to ten "podpätok"na "čižme" Apeninského poloostrova.
 
Staré kamenné múry a pergola z rákosia


V Pajare je dnes jedáleň.

Architekt Luca Zanaroli, ktorý sa pustil do rekonštrukcie, nechcel starým budovám, napriek tomu, že šlo o bezcenné ruiny, vziať ich historický ráz. Starší objekt, nazývaný "Pajara", pochádzajúci z osemnásteho storočia s kužeľovitou kamennou klenbou býval po celý rok skladiskom dreva a nástrojov. Mladší objekt "Lamia" má štvoruholníkový pyramidálny tvar s valenou klenbou a slúžil na ubytovanie pri sezónnych poľnohospodárskych prácach. Stavby boli po celé roky opustené a vo veľmi zlom stave.


Zanaroli obnovil zbortenú kamennú klenbu, prepojil oba staré objekty prístavbou. Materiály v tomto dome sú rustikálne, zariadenie minimalistické. Moderný nábytok má organické formy. V súlade s okolitými pastvinami je dom doplnený pergolou, ktorá poskytuje ochranu pred prudkým slnkom.

Vznášajúce sa drôtené objekty vytvoril architekt zo starého drôtu, nájdeného n pozemku.
Do výklenkov v stenách si roľníci odkladali menšie náčinie.


Človek má pocit, že sa sem každú chvíľu zídu po celodennej práci roľníci a budú hrať, spievať a rozprávať príbehy...Via: http://www.lucazanaroli.com

Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.