Horúce novinky
recent

Eklektický štýl v gregoriánskom dome


Historická, pamiatkovo chránená budova v gregoriánskom štýle, nazývaná Didner House, stojí v rovnomennej obci Didner v Anglicku. Trojpodlažný impozantný dom s bridlicovou strechou dal postaviť v roku 1801 William Somerville. Až do roku 1949 patril dom jeho potomkom, neskôr bol ako väčšina starých a neudržiavaných anglických domov využívaný na komerčné účely, konkrétne patril spoločnosti na výrobu topánok.


Jedna zo siedmich obývacích izieb.

V roku 2002 kúpili dom Chris a Jo Mycockovci. Mladí vlastníci úspešnej IT spoločnosti hľadali veľký rozľahlý dom pre seba a najmä pre svojich štyroch malých synov. Rozhodli sa pre staré sídlo, pretože práve v starých domoch majú izby tie správne proporcie a dostatok svetla.

Len čo manželia prizvali na spoluprácu architektov, pochopili, že kúpili ikonický, dobre postavený dom. A asi aj priveľký. Najťažšou úlohou bolo prispôsobiť staré sídlo potrebám modernej rodiny a úplne inému životu ako pred dvomi storočiami. Čo by tak mohla šesťčlenná rodina robiť v dome s 39-timi miestnosťami a tanečnou sálou?

Z tanečnej sály sa stala neobyčajne rozľahlá kuchyňa s jedálňou.


Skrinka s intarziou, ktorá rozpráva príbeh domu, Studio Job. Stoličky Eames Plastic Eiffel.
Nad krbovou rímsou visí starožitné gregoriánske zrkadlo. Ikonické svietidlo Droog od Rodyho Graumansa.
Kuchyni dominuje masívny mramorový blok

Podobne bola tiež časť nekonečného množstva izieb pre hostí prebudovaná na kúpelne. Dnes má dom 9 spální, 5 kúpelní, 7 obývacích izieb a iné obslužné miestnosti, či herne. Napríklad ping-pongový stôl má svoju vlastnú miestnosť. Jednu z najkrajších v Anglicku...


Salón

Architekt Ilse Crawford zachoval všetky pôvodné prvky domu a zariadil ho v eklektickom štýle.

V salóne sú ručne robené tapety Zuber z Paríža, nadmerný luster z farebného skla Venina a na mieru vyrobená pohovka George Smith.

Chris a Jo Mycock so synmi

Crawford a Mycockovci dali domu nový vzhľad. Vylúčili priveľmi okázalý gregoriánsky štýl, aby dom neuviazol v starých dobách, napriek tomu interiér pôsobí historizujúco. Nové prvky sa tu hravou formou snúbia so starými.

Spálňa rodičov
Kúpelňa pri spálni rodičov
Nielenže sú kúpelne obrovské, plochu tejto ešte znásobuje zrkadlo na stene.
Jedna z kúpelní detí.
Knižnica v anglickom sídle nesmie chýbať.

Rodina sa do domu nasťahovala v roku 2004. Ako sledujem osud domu, asi bolo toto sídlo predsa len nad ich sily. V roku 2012 ponúkali časť hosťovských izieb na víkendový prenájom. Dnes je dom na predaj...

Ak by ste chceli dom kúpiť :D http://search.knightfrank.co.uk/cho120334

Sources: The NYTimesStyleMagazine and Magnus Marding; Photography: Magnus Marding


Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.