Horúce novinky
recent

Na návšteve: rodinný dom neďaleko Prahy


V malebnej dedinke neďaleko Prahy sa dokončuje interiér podľa môjho návrhu. Detaily treba riešiť za pochodu a najlepšie priamo na mieste. Mladých manželov s dvomi deťmi som teda po čase opäť navštívila.

Na dome je ešte kopec roboty, ale kuchyňa je už takmer hotová a najmä funkčná. Najprv bol takýto návrh kuchyne, spojenej s jedálňou...... a toto je realizácia. Niečo sa zmenilo a prispôsobilo, chýba ešte pár detailov, najmä digestor a svietidlá, ale rozľahlá vidiecka a pritom moderná kuchyňa je na svete!


Manželia dom odkúpili už rozostavaný. Pôvodne bola medzi jedálňou a kuchyňou priečka. Domáca pani však rozhodne netúžila byť v kuchyni izolovaná od rodiny. Priečka sa až na kúsok pri stene zbúrala a deliacim prvkom sa stal presklený príborník. Príborník má výšku barového pultu, aby sediaci za stolom nevideli prípadný chaos v kuchyni.


Zo strany kuchyne má príborník plytké skrinky s plnými dvierkami, ktoré sa "vznášajú" nad podlahou.
Srdcom kuchyne je rozľahlý kuchynský ostrovček s varnou doskou a s priestorom na raňajkovanie.


V zostave skríň s hĺbkou 60 cm našla svoje miesto americká chladnička i rúra na pečenie.
Na opačnej strane sú skrine plytké len 30 cm. Tu sú uskladnené potraviny.

Na skrinky sa použili dvierka z drevenej tmavohnedej dýhy a fóliované vo svetlej krémovej farbe. Pracovné dosky sú vytvorené z corianu.Ešte pár detailov z kúpelní. Vizualizácia kúpelne rodičov:


V hlavnej kúpelni sa použil obklad, ktorý je kvalitnou imitáciou pieskovca od Villeroy & Boch "My Earth"...


... a uplatnenie našiel i v hosťovskej toalete.


Na dokončenie domu sa už veľmi teším. Najzaujímavejším prvkom totiž bude horolezecká stena vo vstupnej hale, vysoká 7,5 m! Držím majiteľom palce, aby si všetky svoje sny vyplnili.

Autor interiéru: Eva Stalder
eva.stalder@gmail.comEva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.