Horúce novinky
recent

Byt pre mladých Strahovákov

Obývacia izba

Mám rada, keď ma klienti "obkľúčia" nejakou zvláštnou požiadavkou. Koľko ľudí, toľko názorov na bývanie, toľko koníčkov, osobitých predstáv. Každý bytový interiér, ktorý tvorím, je iný, klienti do neho vnášajú svoju fantáziu i sny, naozaj to nie je rutinná práca.

Mladý pár, ktorý sa sťahuje pod Strahovský štadión v Prahe, rád cestuje po svete a všade zbiera rôzne plechové tabuľky, názvy ulíc, magnetky. Má už úctyhodnú zbierku, ibaže čoskoro pár nebude párom ale rodinou, a tak začal riešiť bývanie vo väčšom byte, v ktorom už bude miesto i pre detské izby.

Manželia mali hneď na začiatku dve pre nich dôležité požiadavky: stenu s betónovou stierkou pre ich zbierku kovových tabuliek a nerezovú chladničku, ktorú obsypú magnetkami.  Navyše bolo treba zakomponovať niektoré ešte celkom nové prvky z pôvodného bytu. Sťahovať sa budú barové stoličky i kvalitný jedálenský stôl z masívneho dreva so stoličkami.
Pohľad od obývacej izby do kuchyne
Túto ikonickú tabuľku už majitelia majú


Za sedacou súpravou je pracovný kút s knižnicou


Cestovateľská zbierka dostala čestné miesto na stene, ktorá prvá pri vstupe do priestoru udrie do očí. Ja takúto stenu nazývam vždy "titulná stena bytu". Kreatívne dotváranie nového hniezda som podporila dverami do špajze, na ktorých bude nalepená tabuľová tapeta pre písanie rôznych odkazov.

Pohľad od pracovného kúta do kuchyne


Kuchynská časť je mäkkšia, ženskejšia, zástena z imitácie dubového dreva robí toto miesto teplejším. V obývacej časti zvíťazil mužský princíp, tu má hlava rodiny i svoj pracovný kút. Štýl bytu je moderný, trendový s jemnou prímesou industriálneho štýlu.

Pohľad zo vstupného priestoru do kuchyne. Na posuvných dverách do špajze je tabuľová tapeta.
Betónová stierka bude aj na stene pri vstupných dverách. Netreba vymýšľať nijakú vešiakovú stenu, stierka sa neotiera. Stačí doplniť originálnymi vešiakmi a plytkou skriňou so šuflíkmi pre topánky.

Podkrovný byt v Prahe 6
Autor interiéru: Eva Stalder

Výber designových vešiakov na kabáty, ktoré sa do predsiene budú hodiť:
Vešiak na kabáty One way to..., foto KARE SHOP
Vešiak na kabáty Knobs, foto KARE SHOP

Vešiak na kabáty Wagon Wheels, foto KARE SHOP

Pohľad od barového pultu na "titulnú stenu" bytu.
Vešiak na kabáty Safety Clip, foto KARE SHOP


Upozornenie: Obrázky možno kopírovať len s uvedením autora a s odkazom na blog!
Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

3 komentáre:

  1. Hned bych se nastěhovala.. :) Srdečně zvu tebe i všechny tvé čtenářky ke mně na blog. Mimo jiné na giveaway o filtrační konvici Brita se třemi náplněmi a dvě vstupenky na veletrh ForGastro & Hotel. :)
    Giveaway

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Toto je super! Vešiaky sú úžasné.

    OdpovedaťOdstrániť

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.