Horúce novinky
recent

Farebné trendy v interiérovom dizajne pre jeseň 2015 - III. časť

V prvom článku o farebných trendoch v ineriérovom dizajne pre jeseň 2015 som vám predstavila tri prírodné odtiene, v druhom dva dramatické vodné farbené odtiene.

Fialová farba vládne v interiérovom dizajne už niekoľko sezón, v minulom roku bola žiarivá červenofialová farba orchideí /Radiant Orchid/ dokonca hlavnou farbou roka.

Fialová farba

 

je vo všetkých svojich odtieňoch zaujímavým riešením pre dizajn interiéru a možno ju využiť v každej miestnosti. Zároveň je adaptabilná pre všetky štýly bývania. Dokáže váš byt oživiť, prebudiť v ňom originalitu a rafinovanosť. Z tej najnovšej trendovej ametystovofialovej dokonca vyžaruje istý pôvab a krása.

Fialová farba je farbou rozjímania a mystiky. Vďaka nej bude váš domov lákať ku meditáciám a duchovnému rozvoju.


Amethyst Orchid - Ametystová orchidea

v sebe nesie protiklad a napätie červenej a modrej farby, krásu známeho polodrahokamu, dynamiku, impulzívne výboje a podtóny tajomstva a mystiky.

Ako kombinovať fialovú farbu?

V kombinácii s bielou farbou vytvoríte ľahkú a veľmi sviežu atmosféru.
Pre začiatočníkov je všeobecne najlepšie kombinovať fialovú len s jednou farbou, napríklad tiež s krémovou, čiernou, sivou.

Keď si vybavíte šperky s ametystom, určite nezabudnete na kombináciu so zlatou a striebornou farbou.

 

Do ktorých miestností?Predovšetkým v spálni dosiahnete použitím tejto farby správnu relaxačnú atmosféru, z rovnakého dôvodu je vhodné jej uplatnenie v detskej izbe.

Obývacia izba s dominantnou fialovou farbou sa stane oázou pokoja. Toto nie je farba vyzývajúca ku aktivite. Je to farba dôstojnosti, mystiky a kreativity.

Súvisiace články:
Farba roka 2014 - Žiarivá orchidea
Farebné trendy v interiérovom dizajne pre jeseň 2015 - I. časť
Farebné trendy v interiérovom dizajne pre jeseň 2015 - II. časťZákladná kombinácia fialovej s bielou. Doplňte zlatou farbou. Zdroj obrázkov : http://www.nehomemag.com
Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.