Horúce novinky
recent

Farebné trendy v interiérovom dizajne pre jeseň 2015 - II. časť

Trendová farba jesene 2015 Stormy Weather - Búrkové počasie
V prvej časti predstavovania trendových farieb jesene 2015 som vybrala tlmené prírodné sivozelené a okrové odtiene. Dnes sa nechajte inšpirovať studenými farbami. Z palety trendových farieb pre jeseň 2015, ktorú nájdete na konci tohto článku, vyberám tentokrát farby Stormy Weather a Biscay Bay, ktoré sú divoké až hrôza. Dajú sa použiť v bytovom interiéri?Farba Stormy Weather - Búrkové počasie

Búrkové počasie... skutočne výstižný názov pre túto zlovestnú a ťažkú modrosivú farbu! Je ako stvorená pre minimalistické mužské byty a pre lofty v industriálnom štýle. Naozaj len tam?

Z tejto búrkovej sivej hádam aj prší :D

V každom prípade, ak naberiete odvahu pre vymaľovanie stien touto neprehliadnuteľnou a neopozeranou farbou, nezabudnite najmä na bielu, ktorá vytvára ten správny kontrast. 

Potom stačí vybrať už len jednu žiarivú doplnkovú farbu a výsledok bude omračujúci.

Je to farba pre silné osobnosti.
Bez farebných akcentov by bola táto pracovňa veľmi veľmi ponurá.
Sofa ako stvorená do pánskeho klubu.
Kontrastná biela a žlté akcenty doplnkov, www.rusacc.com
Obývacia izba v anglickom štýle. Príklad jednoduchej farebnej schémy z dvoch kontrastných farieb. Obývaciu izbu ROYAL predáva FORLIVING

Farba Biscay Bay - Biskajský záliv

Len pre poriadok: Biskajský záliv (špa. Golfo de Vizcaya, franc. Golfe de Gascogne) je záliv Atlantického oceánu, nachádzajúci sa medzi Pyrenejským polostrovom a juhozápadným pobrežím Francúzska (južne od Brestu). Záliv je známy veľmi nepokojným morom s častými prúdmi, búrkami a vlnami. 

Sýta tyrkysovo modrá farba, nesúca názov zálivu, je tvorená fytoplanktónom, ktorý pri pohľade zo vzduchu vytvára bizarné a neustále sa meniace obrazce.

Francúzi tmavú tyrkysovú v interiéroch milujú. Používajú ju nielen na steny, ale i na okenice a na nátery starožitného nábytku. Je teda vhodná pre francúzsky a provensálsky štýl, určite tiež pre štýl moderný, ale aj pre koloniálny a tropický. Indonézania túto farbu používajú vo svojich príbytkoch podobne ako Francúzi. Kto má tyrkysové more, ten sa má!

Farba Biscay Bay určite viac osloví ženy. Chcete byť trendy a neviete sa doma dohodnúť? Tieto dve farby sa dajú kombinovať aj spolu. Pozrite si dole obrázok spálne vo francúzskom štýle.

Ktorá z týchto farieb vodného živlu sa vám páči viacej?

Porovnajte s trendovou farbou jari 2015 Scuba Blue. Je svetlejšia, v každom prípade je tyrkysová momentálne v kurze.
Prvá časť farebných trendov pre jeseň 2015 je tu.


Tradičné tyrkysové vankúše z ostrova Bali.
Tradičný vankúš z Bali.

http://www.worldprosurfers.com
Spálňa vo francúzskom štýle.
Kuchyňa vo vidieckom francúzskom štýle.
Hotelová izba na Azúrovom pobreží.
Nech sa páči aj moderný štýl! Čo vám evokujú vankúš a rastliny?
Fytoplanktón v Biskajskom zálive, http://commons.wikimedia.org

Môžete byť v predstihu. Toto sú farebné trendy pre jeseň 2015 podľa spoločnosti Pantone.

Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

3 komentáre:

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.