Horúce novinky
recent

Spanie na pódiu i pod pódiom

Riešenie lôžkovej časti medzi mezanínom a pódiom, http://www.lmcarchitects.com
Tieto inšpirácie sa týkajú najmä mestských bytov s vysokými stropmi. Nadmerná výška, často cez tri metre, je výborná vo veľkých miestnostiach, v tých maličkých vytvára dojem neútulnosti. Byty, ktoré sa stavali na začiatku minulého storočia mali často tzv. slúžkovskú izbu miniatúrneho pôdorysu s rovnakým vysokým stropom ako ostatné reprezentatívne priestory. Dnes sa aj tieto izbičky využívajú ako spálne, najmä pre deti.


Možnosti umiestnenia lôžka v takomto priestore sú rôzne, medzi najobľúbenejšie patrí vybudovanie mezanínu /palandy/ tak, aby pod ním zostala podchodná výška cca 2 metre. Toto riešenie je však vhodné naozaj len pre deti a mladých ľudí, ktorým lezenie nahor nerobí problémy. Pre staršie generácie je vhodnejšie umiestnenie postele na vyvýšenom pódiu alebo pod ním. Samotné pódium poskytuje obrovský úložný priestor, nadmerná svetlá výška miestnosti sa príjemne zníži.

Úložné priestory pod pódiom, http://rafa-kids.blogspot.cz
Pódium pridáva spacej časti na útulnosti, http://rafa-kids.blogspot.cz

Posteľ na pódiu


Umiestnenie madraca priamo na pódium vyzerá síce moderne a cool, ale z lôžka sa vstáva ťažko.

Ideálne je na pódium umiestniť normálnu konštrukciu postele s lamelovým roštom a vysokým madracom tak, aby jej výška bola minimálne 45 cm.
http://rafa-kids.blogspot.cz

Posteľ pod pódiom


Posteľ na kolieskach môžete umiestniť aj pod pódium, v tomto prípade však musíte ponechať priestor na jej vysunutie. Miestnosť takto vyzerá oveľa vzdušnejšie.
http://freshome.com
Gauč/posteľ. V tomto prípade sa zasúva pod pódium len časť postele, http://bydleni.idnes.cz

Kuchyňa/obývacia izba/spálňa

Skriňa pod posteľou, riešenie pre teenegera, http://www.homedoo.com
Photography via Studio Oink
http://bydleni.idnes.cz
http://bydleni.idnes.cz


Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.