Horúce novinky
recent

Ticho, teplo, kľud...

Pohľad z obývacieho priestoru na oceľovú konštrukciu schodiska

Ticho, teplo, kľud (interiér rodinného domu), 2003, Banská BystricaRodinný dom na okraji tichej vilovej štvrti stavali majitelia svojpomocne a nekonečne dlho ešte od čias socializmu. Keď sa na mňa obrátili, boli na konci svojich síl a vážne uvažovali, či ho hádam radšej nepredajú. Dom sa im videl primalý, konštrukcie nekvalitné a na dôvažok na konci záhrady nečakane vyrástol obrovský bytový dom s oknami rovno do dvora.

Dispozične sa dom dal ešte upraviť rozšírením spoločenskej časti prístavbou na mieste plánovanej terasy a aj niektoré nerovné konštrukcie bolo možné vyspraviť. Najtvrdším orieškom bola oceľová konštrukcia schodiska z nahrubo pozváraných valcovaných profilov vedúca tromi podlažiami. Výmena neprichádzala do úvahy, a tak som sa rozhodla stupne obložiť orechovým drevom a schodniciam doslova priznať farbu. Zvary sa brúsili niekoľko dní a napokon dostali sivý náter.

Hovorievam klientom, že každý strach z nedokonalosti trvá len pár minút. V tomto prípade práve vedomie, že dom má už svoju vlastnú strastiplnú históriu, umožnilo majiteľom nasťahovať sa doň bez rozpakov aj so psom a hneď prikúpiť druhého... aj s párikom mačiek. A nežiadaným pohľadom zabránila pergola a rastliny v záhrade.Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.