Horúce novinky
recent

Dúpä Morského Vlka z Novej Kaledónie

Papyrus na stene pochádza z Oceánie

Dúpä Morského Vlka z Novej Kaledónie (pánsky byt), 2008, Banská Bystrica
autor interiéru: Eva Stalder

Štýl interiéru: pánsky štýlMorský Vlk brázdil na svojej jachte štyridsať rokov vody Tichého oceánu. A potom sa odrazu vrátil do starej vlasti s úmyslom konečne sa usadiť na pevnine. Kúpil byt rovno na námestí, kvalitná reštaurácia vo dvore, francúzske vína a kubánske cigary na dosah. Chvíľu bol úprimne nadšený, ale volanie diaľok sa ukázalo silnejšie, ako si pôvodne myslel.

Byt sme napokon riešili len ako jeden z prístavov. Zariadený je v pánskom štýle, obytnému priestoru dominuje kvalitný gauč, na ktorý kládol mimoriadny dôraz. Keď pánsky štýl, tak pánsky - tapeta na stene má štruktúru cigarového papiera, komoda na mieru je vybavená presklenou chladničkou na vína, nechýbajú exotické krásky. Najkrajší doplnok napokon aj tak prišiel z Oceánie: obrovský ručne maľovaný papyrus ovládol celý interiér.

Večer, keď zhasne svetlá, vystúpi z ník s bodovými svietidlami jeho povestných "päť slivák", ktoré si nosí všade po svete. Medzi nimi dúhovo zažiari zmineralizovaný žraločí zub zaliaty do krištáľového skla.

Text a a fotografie: Eva Stalder


Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

2 komentáre:

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.