Horúce novinky
recent

7 inšpiratívnych toskánskych kuchýň

Image by: Stotler Design Group

Romantickým dušiam, túžiacim po teplých farbách slnečného Toskánska a zároveň po rustikálnom štýle, iste príde vhod inšpirácia v podobe siedmich kuchýň v tradičnom toskánskom štýle.

Čím sa taká kuchyňa vyznačuje?

1. Skrinkami z masívneho dreva, ktorých dvierka majú často ozdobné vlysy či lišty. Drevo býva tvrdé (najmä dubové) v prírodnej farbe, morené na tmavší odtieň, v poslednej dobe i natierané na farbu slonovej kosti.

2. Veľkým digestorom, zabudovaným do "krbového komína", často zdobeného ozdobnou rímsou.

3. Obloženou stenou za sporákom, pričom obkladačky by mali byť menších rozmerov, rustikálne, často s vidieckymi motívmi a doplnené listelami.

4. Mosadznými, z tepaného železa alebo porcelánovými úchytkami.

5. Kamennou pracovnou doskou.

Image by: Great Falls Distinctive Interiors Inc

Svietidlá majú najčastejšie podobu lustrov z tepaného železa.


Farebnosť by mala byť vždy teplá a zemitá. Kuchynská linka nesmie byť biela! Voľte krémové odtiene resp. slonovú kosť, vanilkovú a iné teplé lomené odtiene bielej.
Image by: Angie Keyes CKD

Obrazce, ktoré bývajú za sporákom vytvorené z keramiky, ponúkajú predajne s obkladovým materiálom už hotové, stačí si vybrať.
Image by: Case DesignRemodeling Inc

Prestieranie na stôl by malo mať tiež rustikálny charakter, najlepšie látky sú bavlnené a ľanové. Výbornou doplnkovou farbou ku zemitým odtieňom je olivovozelená.
Image by: JMA INTERIOR DECORATION
Image by: Ultimate Kitchen and Bath


Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.