Horúce novinky
recent

Trend v bývaní v roku 2017 - mix kovov

Z Gallerie

Tie dni, keď ste sa obávali, či sa vám všetko v byte dokonale ku sebe hodí, sú preč. Najnovším trendom v interiérovom dizajne je miešanie kovov - a to najmä zlatých so striebornými, čo bolo kedysi nemysliteľné.

Prítomnosť rôznych kovov vo vašom byte mu dodá nielen lesk, ale i istú vizuálnu hĺbku - kovy predsa zrkadlia. Pri miešaní kovov však musíte brať ohľad na mnohé faktory, aby ste tento trend úspešne zvládli: veľkosť vášho bytu a množstvo kovu a odtieňov, ktoré chcete začleniť.

Miešanie kovov - ako na to?


Teplo sfarbené kovy, akými sú mosadz, bronz, meď , vnášajú do interiéru pocit tepla, zatiaľ čo sivé a strieborné kovy (nerezová oceľ, chróm, hliník) pôsobia chladno. Ak vo vašom byte budú prevládať teplé tóny stien a nábytku, zvoľte v kontraste viac studeného kovu a naopak - pri chladných bielych stenách a studenom bielom nábytku, namiešajte viac kovov teplo sfarbených. Práve ten kontrast urobí váš príbytok zaujímavým.


Najvhodnejšie je vybrať si dominantný kovový odtieň v súčinnosti so želanými doplnkovými farbami. S červenou, oranžovou, hnedou a žltou ladia teplé kovy. S modrou, zelenou a fialovou zase kovy studené.
Odkladací stolík medený FOCUS

Čo sa štýlu týka, ak preferujete veľmi moderný vzhľad, ktorému svedčia kovy strieborné, primiešajte aj kovy teplé, vnesú do interiéru pocit útulnosti - a naopak, pokiaľ máte byt zariadený v rustikálnom štýle a v zemitej farebnosti, prvky z nerezovej ocele ho urobia modernejším.

Odkladací stolík dizajnový LORA
Značnú úlohu hrá i veľkosť miestností. Vo veľkom priestore môžete namiešiať i viacero kovov (nemalo by ich byť viac než štyri), v menšom dva-tri druhy, aby ste to neprehnali.
Nezabudnite, že tento trend nie je obmedzený len na miešanie kovových odtieňov, ale i rôznych kovových povrchov. Skúste kombinovať rôzne textúry, napríklad leštené, matné, kované, kartáčované alebo zrkadlové. 
 
Harpers Bazaar

Podobne sa neobmedzujte v používaní kovov iba v doplnkoch. Okolité dekorácie, textílie a nábytok môžu pri dosahovaní zmiešaného kovového vzhľadu tiež hrať významnú úlohu. V neposlednom rade sa pozrite i na tapety s kovovým leskom, dnes sa vyrábajú v nádherných textúrach.
Taburet BIZARD

Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.