Horúce novinky
recent

Shabby Chic na poľský spôsob


Šarmantný príbytok na poľskom vidieku v romantickom Shabby Chic štýle dizajnovala poľská dizajnérka Anna Olga Chmielewska.

Osamelá chata, zasadená do jabloňového sadu, pripomína náš vidiek, jej rekonštrukcia a následné zariadenie však nesú známky škandinávskeho a čiastočne i provensálskeho štýlu.


Pohľad do záhrady, ktorej výsadba sa nijako nelíši od tých našich.


Rozsiahla terasa z prírodného, na sivo zoxidovaného dreva, je prepojená s interiérom francúzskymi oknami. Okenice, natreté svetlosivou farbou, spolu s bielou fasádou dodávajú chate na vzdušnosti.

Ratanové kreslá a rastliny v črepníkoch človeka razom pomyselne prenášajú z Poľska kamsi do Stredomoria.


Zariadenie obývacej izby dokazuje, aká všemocná je pri rekonštrukciách biela farba, ako dokáže priestor "omladiť"a opticky zväčšiť.  Na pozadí krémových stien je umiestnená sedacia súprava s bielym čalúnením a len s niekoľkými akcentmi svetlomdrých vankúšov. Dominantou obývacej izby je krb na zvýraznenej tmavšej stene a staré piáno, zvyšok mobiliáru je prevažne v bielej lomenej farbe.

Pocit vzdušnosti bol tiež dosiahnutý zbúraním priečok a vytvorením jedného veľkého priestoru so samostatnými zónami - obývacia izba, hudobný salón, jedálenský a kuchynský kút.


Páči sa mi, ako je zariadená kuchyňa. Autorka sa vyhla historizujúcim tvarom dvierok, zvolila dvierka úplne hladké tak, aby vynikol vintage obklad v odtieňoch sivej, svetlomodrej a krémovej v súlade s farebnosťou celého interiéru. Toto je krásny príklad mixu moderných prvkov s historizujúcimi v dokonalej harmónii a "nepreplácanosti".
V podkroví opäť prevažuje biela farba, ktorá i tu opticky zväčšuje priestor.
V kúpelni sa opakuje svetlomodrá farba v rustikálnom obklade.


 

Fotografie: Aneta Tryczynska

Living Styles na Facebooku. Staňte sa fanúšikom blogu a čítajte nové články priamo na FB!

Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.