Horúce novinky
recent

Množstvo úložného priestoru v malom byte


Byt o rozlohe 41,6 m2 sa nachádza v uzatvorenom areáli a jeho nespornou výhodou je už upravená predzáhradka a vlastná miniatúrna záhrada. Nevýhodou je malá rozloha a vloženie hmoty kúpelne s nikou pre kuchynský kút do stredu dispozície tak, že sa dá okolo nej dookola chodiť.Na prvý pohľad to nevyzerá zle, horšie to už je s umiestnením úložných priestorov, čo bolo v tomto prípade hlavnou požiadavkou.


Obývací priestor


Z dvoch existujúcich chodieb bude ponechaná len jedna - a síce tá, ktorou sa zároveň ide do kúpelne.
Do druhej /vľavo/ budú chrbtom ku sebe vložené dve vysoké šatníkové skrine, obe so zrkadlovými dverami, pričom jedna bude prístupná z obývačky a druhá zo spálne. Bočné steny pri skriniach budú obložené tiež zrkadlom, aspoň opticky sa efekt pôvodného koridoru zachová.

Obývačková nábytková zostava je tiež tvorená prevažne skriniami. Pri pracovnom kúte budú tieto ukrývať tlačiareň a písomnosti, pri jedálenskom stole potreby pre stolovanie i špajzovú skriňu. V strede ešte vyjde miesto pre oblečenie a topánky.
Pohľad od gauča na kuchyňu s jedálenským kútom. Vpravo priechod ku kúpelni a do spálne.
Jedálenský stôl sa dá čiastočne zasunúť. Pracovný stôl má rovnaký rozmer, takže sa v prípade väčšej spoločnosti priloží ku jedálenskému a slávnostná tabuľa je pripravená.
Vstup do bytu cez zádverie a domáce pracovisko.
Vlnený koberec Arte Espina
Do oddychového kúta v obývacej izbe vošli i príbytky domácich miláčikov. Gauč je rozťahovací pre prenocovanie hostí.
Na umiestenie interiérových rastlín mnoho miesta nezostalo. Budú visieť nad pracovným stolom.

Kuchyňa


Pri riešení kuchýň sa takmer vždy stretávam s požiadavkou gazdiniek vytvoriť čo najväčšiu možnú pracovnú plochu. V tomto byte sa už veľmi vyvárať nebude, pracovná plocha bude teda minimálna. Indukčná varná doska je len s dvomi platniami a multifunkčný kruhový drez môže svojimi doplnkami chýbajúcu pracovnú plochu nahrádzať.

Kuchynská linka musela vojsť do otvoru šírky 2,4 m, napriek tomu je v nej úplne všetko: chladnička s mrazničkou, umývačka riadu, rúra na pečenie i mikrovlnná rúra. V prípade potreby poslúži na náročnejšiu prípravu jedál jedálenský stôl.
Vľavo vedľa kuchynskej zostavy je skriňa so zrkadlom - opticky nahrádza pôvodný koridor.
Pôvodná príprava na kuchynskú linku. Komunikačný priestor vľavo sa premení na šatník.
Stojánková drezová btéria Beauty, Apolomo koupelny
Multifunkčný nerezový drez Biancoronis, Blanco

Spálňa


Pri pohľade na tento malý priestor máte pocit, že sem nevojde nič. Zdanie však klame. Do zrušenej chodby je vložená štníková skriňa so zrkadlovými dverami, obligátnu spálňovú komodu nahrádza opäť vysoká skriňová zostava s nikou na malý televízor.
Spálňová časť bytu so vstupom do záhradky
Do spálne vošla ďalšia skriňová zostava s nikou na malý televízor.

Na stene vedľa skriňovej zostavy s televízorom je veľkoplošné zrkadlo, ktoré spolu s priľahlou šatníkovou skriňou vytvára pocit ďalšieho priestoru. V skutočnosti ide o 1,5 m2 podlahovej plochy!
Toaletný stolík má výklopné zrkadlo s osvetlením. Po jeho sklopení môže slúžiť ako pracovný stôl.
Pohľad na priestor pri šatníkovej skrini so zrkadlom.
Šetrenie priestoru. Čelo postele nahrádza ručne vyšívaný koberec z Buchary.
Plytká skrinková zostava pri toaletnom stolíku zároveň kryje radiátor.
Pohľad do spálne zo záhrady.

Kam s pračkou?


Vstavaná kúpelňa je maličká, ale dômyselne vyriešená. Ide sa do nej cez malú predsieň, do ktorej vojdú ďalšie vysoké plytké skriňové zostavy nielen na čistiace prostriedky, uteráky a drogériu, ale i na plytkú pračku.
Existujúca kúpelňa. Prvé dvere sú posuvné, druhé sklopné.

Autor návrhu interiéru: Eva Stalder
eva.stalder@gmail.com


Kliknite na zväčšenie obrázkov!

Porovnajte s vedľajším bytom o rozlohe 38,6 m2 v provensálskom štýle, v ktorom sa kládol väčší dôraz na kuchynskú linku:
Malý byt pre romantikov

Ktorý štýl sa vám páči viac? 

Living Styles na Facebooku. Staňte sa fanúšikom blogu a čítajte nové články priamo na FB!

Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

1 komentár:

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.