Horúce novinky
recent

Stredomorský pobrežný štýl - GréckoGrécky štýl ľahko rozpoznáte podľa jeho zreteľne rustikálneho vzhľadu a prevažujúcej bielo-modrej farebnosti.

Pre výrazné a svieže interiéry, akoby naplnené svetlom, sú ideálne čisté odtiene gréckej palety farieb.
Jej základ  tvorí žiarivobiela v kombinácii s jasnou kobaltovomodrou /gréckou modrou/. Doplnkové farby sú jasné a výrazné: citrónovožltá, nebovomodrá, sýtoružová a mätovozelená.

Ostrov Santorini, Grécko
Kolekcia La Plage od Ralph Lauren Home má vyložene rustikálny charakter. V nábytku i v doplnkoch prevládajú prírodné materiály - prútie, sisal, morská tráva. Jedálenské súpravy sú z glazovanej keramiky, poťahové a dekoračné látky z bavlny.Vyblednuté naplavené drevo, na bielo natreté drevené stropy, modrou farbou zdôraznený otvor dverí, stolík z morskej trávy a ratanové kreslá - i v tejto luxusnej obývacej izbe prevláda grécky národný charakter interiéru.


Kolekcia doplnkov od Ralph Lauren Home je inšpirovaná tradičnými gréckymi výrobkami. Modré sklo sa od nepamäti vyrába napríklad na Kréte.Pri dekorovaní interiéru v stredomorskom pobrežnom štýle nemôžu chýbať mušle, lucerny, sviečky.


Modro-biely prúžok je hlavným atribútom nielen gréckeho štýlu ale i štýlu námorníckeho.Kobaltovomodrou natreté dvere a okenice sú neodmysliteľne spojené s Gréckom.


Fotografie: Ralph Lauren Home
Kliknite na zväčšenie obrázkov!
Kuchynské doplnky s motívom olivy predáva 4 HOME

Súvisiace články:

Stredomorský pobrežný štýl - Provensálsko
Stredomorský pobrežný štýl - francúzska Riviéra
Severský prímorský štýl
Farba mora - Greek Blue

Mohol by tento článok zaujímavý aj pre vašich známych a priateľov? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Living Styles na Facebooku. Staňte sa fanúšikom blogu a čítajte nové články priamo na FB!


Petrolejový lampáš, 4 HOME


Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.