Horúce novinky
recent

Scorpion House


Väčšina škorpiónov sa v USA vyskytuje na juhozápade krajiny, v teplom a suchom podnebí Arizony, Kalifornie a Nového Mexika.
Škorpión inšpiroval architekta Eddieho Jonesa z Jones Studio ku návrhu dnes už ikonického Scorpion House v Scottsdale v Arizone.

Medzi balvanmi a sukulentmi čupí hrozivo pôsobiaci tvor z liateho betónu, skla a oxidovanej titánovej ocele. Obrátený kónický tvar strechy kontinuálne zjednocuje interiér a chráni vnútro domu pred západnými slnečnými lúčmi.

Hlavná presklená fasáda objektu je obrátená na juh smerom ku centálnemu bazénu. Zvyšné steny sú pokryté titánovým plášťom a svetlo dlhých východných i západných lúčov prepúšťajú štrbinové okná pod strechou.


Výrazný presah betónovej strechy s dramatickým oceľovým poloblúkom čiastočne chráni južnú fasádu pred oslnením. Bazén i vírivka majú odvážny tvar polgule.
 

Rezidencia má 4 spálne a 4 kúpelne, rozľahlé spoločenské spoločenské priestory, výťah, množstvo krbov a oddelený hosťovský dom. Interiéry sú rovnako dramatické ako exteriér. Srdce domu predstavuje dvojúrovňová kuchyňa priťahujúca svoju výraznou červenou farbou pohľady zo všetkých strán otvoreného obytného priestoru.


 

 Dom bol postavený v roku 2001 a odvtedy získal niekoľko významných ocenení za dizajn.
 

 Sklenená podlaha v pracovni... toto nie je dom pre bojazlivých.
Do domu sa vchádza cez malý ale výrazný skalnatý kaňon, schodiská vedú pozdĺž betónovej chrbtice tvora. Dramatické výhľady do krajiny sa odhalia až po vystúpaní na najvyššiu úroveň.

Scorpion House

 Via: Jones Studio

Living Styles na Facebooku. Staňte sa fanúšikom blogu a čítajte nové články priamo na FB!

 
Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.