Horúce novinky
recent

Moderná kúpelňa s kamenným obkladom

Bridlicou obložená stena prebieha i do záhrady, kde uzatvára malé súkromné patio.

Rodinný dom Bratislave bol navrhnutý architektom Marekom Petrekom a kol. ako prízemný bungalov s jednoduchou bielou fasádou a plochou strechou. Minimalistickú stavbu ozvláštňujú steny obložené kameňom, ktoré z interiéru vybiehajú do exteriéru a vytvárajú v záhrade zaujímavé zákutia.

Kameň sa teda dostal i do obytných miestností, v tomto prípade do kúpelne. Keďže ide o najvýraznejší výtvarný prvok celej stavby, zvoli sme po konzultáciách s klientom pravú tmavosivú bridlicu. Prírodný kameň je určite oveľa drahší než jeho betónové napodobeniny,  majitelia sa však rozhodli vsadiť na kvalitné materiály. Nábytok budú radšej dopĺňať postupne. Niektoré doplnky sa prenesú z ich terajšieho bytu. Pochrómovaný luster Style od spoločnosti Azardo dnes visí u nich v obývačke a poputuje do tejto kúpelne. Podobne sa z obývacej izby prenesú i dizajnérske tmavosivé závesy s kovovým vláknom, ktoré je ozaj škoda nevyužiť.
Visiaci luster Style od spoločnosti Azardo v pochrómovanej úprave.

Dom som navrhovala v štýle, ktorý som si sama pomenovala "Industrial Glamour Style". Industriálne materiály, ktoré budú v dome použité, vyhovujú viac pánovi domu. Jeho polovička túžila po glamour prvkoch - napríklad po lesklých pochrómovaných a zrkadlových povrchoch.

Základ kúpelne tvorí strop z priznaného liateho betónu a stena obložená tmavosivou bridlicou. Keďže som v obývacej izbe použila na obklad krbovej steny Corten /skorodovanú oceľ/, sprchovací kút bude obložený veľkoplošným obkladom imitujúcim tento materiál. Mimochodom - veľmi dobre sa udržiava v čistote.
Sprcha bude majiteľmi domu využívaná najčastejšie.
Obklad Vanadio imitujúci zhrdzavenú oceľ.
Prírodná bridlica v riadkovom obklade.
Sprchový kút sa v prípade drevenej podlahy musí úplne uzavrieť sklenenými dverami...
Vtáčí pohľad do hlavnej kúpelne.
Veľká skriňová zostava schová všetky čistiace prostriedky, drogériu i automatickú pračku.

Najväčší problém nastal s podlahou. Majiteľka veľmi túži po podlahej drevenej, čo sa dá realizovať len pri skutočne kvalitnom masívnom materiále. V dome by mal byť všade bielený kefovaný dub. Záťažou pre podlahu budú v kúpelni hneď štyri miesta - umývadlo, vaňa, sprcha a pračka, ktorá je ukrytá v nižšej hlbokej skrinke.

Alternatívou by mohol byť vinyl vo vajíčkovobielej farbe, ktorý znesie aj úplné vytopenie.
Pocit luxusu zabezpečia umelé ovčie kože, ktoré možno často prať.. V tomto prípade sú "umeliny" skutočne praktické.
Umelá ovčia koža, IKEA
Alternatívny návrh s bielou vinylovou podlahou.

Autor interiéru: Eva Stalder
Kliknite na zväčšenie obrázkov!

Living Styles na Facebooku. Staňte sa fanúšikom blogu a čítajte nové články priamo na FB!

Eva Stalder

Eva Stalder

1 komentár:

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.