Horúce novinky
recent

Spálňa v zóne partnerstva a v živle dreva

O čom že to točím? Prízemný dom v Bratislave, ktorého interiér riešim, som si trošku "preklepla" aj z hľadiska feng shui

Náhoda chcela /majiteľka domu tvrdí, že to bola veruže jej vlastná intuícia/, že sa rodičovská spálňa dostala v rámci pôdorysu domu rovno do zóny partnerstva, čo je pre majiteľov naozaj dobrá správa.
Orientácia miestnosti smerom na východ /živel drevo/ je výsledkom logického očakávania prvých ranných lúčov práve v spálni.

Ako podporiť v dome zónu partnerstva?


Samotná manželská posteľ je v tejto zóne podpora partnerstva ako hrom. Umiestnenie postele pri vchodových dverách, ktoré sú vlastne "za hlavami" nie je z hľadiska feng shui práve najvhodnejšie. Lepší by bol priamy výhľad na ne, ale v tejto miestnosti to inak nešlo. Opačné umiestnenie by znamenalo mať za hlavou dvere do záhrady, čo v podvedomí evokuje ešte väčšie "ohrozenie". Takto bude určite krásny výhľad do korún stromov.


Z postele bude predsa len na vstupné dvere vidno. Umiestnila som oproti nim toaletný kútik so zrkadlom tak, aby sa dvere zrkadlili, ale posteľ nie. V učení feng shui je zakázané, aby zrkadlá odrážali lôžko. Asi preto, aby sa ráno rozospatý človek sám seba nezľakol :D


Partnerstvo podporujú dekoračné predmety vo dvojiciach. Dva svietniky, dva kahance, môžu to byť akékoľvek dekoračné predmety v páre. Naozaj to nemusia byť priam čínske sošky, napríklad kačky, ak sa vám to nepáči.

Dve vázy v nike v skriňovej zostave sa už nachádzajú v zóne detí. Sem som dala zrkadlovú zástenu, ktorá vázy "rozmnožuje" na nekonečné možstvo. Priznávam bez mučenia, že okrem toho, že to vyzerá zaujímavo, som si z klientov trošku vystrelila. Deti majú tri a ktovie, ktovie, čo sa stane, keď sa sem nasťahujú...


Živel drevo v spálni


Vo všeobecnosti by mala mať spáleň viac energie jin ako jang, slúži na oddych. V celom dome budú priznané betónové stropy a biely úložný nábytok s vysokým leskom, biela a sivá farba zóne dreva veľmi nesvedčia, túto skutočnosť treba v tejto miestnosti zjemniť, aspoň čiatočne eliminovať.

Napriek želaniu majiteľov mať na celej ploche biely koberec, som im odporučila drevenú podlahu s kobercom kusovým. Drevo bude aj v záhlaví postele, ktoré je v skutočnosti veľkým perináčom. Východ je tzv. "veľké drevo", chce to čosi vysoké - a tak šup do kúta dve bambusové tyče ako dekoráciu. Motív dreva /stromov/ by sa mal dostať aj do obrazov.

Roh s toaletným kútom je už v zóne ohňa. Tu bude hrdzavočervená dizajnová tapeta, ktorá dominuje celej miestnosti. Zvyšné steny budú ať teplú krémovú farbu.

Myslím, že je to naozaj príjemné miesto na oddych i na lásku, čo poviete?

Autor interiéru: Eva Stalder
Kliknite na zväčšenie obrázkov!

Living Styles na Facebooku. Staňte sa fanúšikom blogu a čítajte nové články priamo na FB!

Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.