Horúce novinky
recent

Dievčenská izba s betónovým stropom


Malá Adel prišla na svet priam zázračne. Vytúžená ku dvom dávno dospelým bratom. Istý čas pred jej narodením plánovali rodičia stavbu rodinného domu, neveľmi rozľahlého bungalovu. Okrem obývacej časti mal domček mať rodičovskú spálňu, hosťovskú izbu pre občasné návštevy synov a malú pracovňu.

Keď sa Adelka prihlásila na svet, bolo už na stavbu vydané stavebné povolenie. Rodina sa musela teda "pomknúť". Dievčatku pripadla väčšia z izieb, do menšej sa musela vpratať pracovňa i rozkladací gauč pre návštevy.

Robím návrh interiéru celého domu, ale pri tejto izbe som sa zarazila. Dom má všade svetlú výšku 3 metre a majitelia si želali stropy s priznaným betónom. V ostatných priestoroch to bude príma, ale čo to chúďa dieťa v malej a vysokej miestnosti s betónom nad hlavou?


Navrhla som jej teda "pelíšek". Posteľ širokú 140 cm s baldachýnom. Tá bude v izbičke hneď, len čo sa rodina do domu nasťahuje. V prvej fáze zariaďovania izby sa dajú vyrobiť i atypické skrine s hlbokou nikou pre hračky a sedenie. Ku skriňovej zostave je pripojený nižší stolík, ktorý bude najprv slúžiť napr. na kreslenie, neskôr ako kozmetický kútik pre malú slečnu.
Celkovo je izba navrhnutá tak, aby sa nemusela nejako zvlášť meniť, keď Adelka vyrastie. Písací stôl s normálnou výškou sa do kúta pri okne kúpi neskôr, zatiaľ bude toto miesto slúžiť pre nadrozmerné hračky.

Neobvyklým a výrazným prvkom izby je dizajnová vliesová tapeta "Secret Dream", ktorá korešponduje so surovým betónom - a predsa obsahuje nežné dievčenské motívy.


Svetlá ružová bude doplnkovou farbou v Adelkinom útlom detstve. Potom si sama môže zvoliť farebnosť, pretože základ je neutrálny bielo-sivý. V tapete sú rôzne pastelové odtiene, môže si vybrať fialovú, levanduľovú, svetlomodrú, ale i výraznejšie farebné kombinácie, napríklad takéto:
Autor návrhu interiéru detskej izby v RD v Bratislave: Eva Stalder
Tapeta "Secret Dream": http://www.decentart.cz/detail/514/luxusni-vliesova-tapeta-secret-dream-.html

Páči sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach!Living Styles na Facebooku. Staňte sa fanúšikom blogu a čítajte nové články priamo na FB!


Eva Stalder

Eva Stalder

5 komentárov:

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.