Horúce novinky
recent

Farba roka 2016 - Color of the Year 2016

Farby roka 2016 - Rose Quartz a Serenity

Tak je to tu! Začiatok decembra neprináša len horúčkovité prípravy na Vianoce, je to tiež čas, kedy každý roknetrpezlivo očakávajú interiéroví a módni dizajnéri oglásenie farby roka pre nasledujúcu sezónu. Svetovou autoritou je spoločnosť Pantone a práve ona určuje, aká farba bude najmodernejšia nasledujúcich 12 mesiacov. 

Predchádzajúce farby roka z minulých sezón majú ďaleko ku aktuálnemu výberu.

V tomto roku (a po prvýkrát v histórii) sa stala farbou roka nie jedna farba, ale hneď dve! Staroružová "Rose Quartz" a svetlomodrá "Serenity". Nejde o kompromis,  farby boli vybrané so zámerom vzájomnej kombinácie, keďže podľa Pantone spolu stelesňujú "pokoj mysle a vnútorný mier", čosi ako protiliek voči tlaku moderného života.

Farba roka 2016 "Rose Quartz"
Farba roka 2015 "Serenity"
CMYK zloženie: Rose Quartz: 0.24.15.0, Serenity: 42.24.3.0


" Rose Quartz", sivoružová farba kremeňa je naozaj jemný farebný tón, ktorý sprostredkováva pocit vyrovnanosti. Blankytnomodrá "Serenity" je farbou súcitu a relaxácie. Rok 2015 bol rokom veľmi búrlivým... Možno práve táto voľba farieb je presne to, čo súčasný svet potrebuje.

Ak ste priaznivcom moderného interiérového dizajnu, držte sa osvedčených strohých foriem nábytku. Obklady z pravého kremeňa alebo ich imitácie navodia tú správnu relaxačnú náladu i v minimalistickom interiéri. Pre milovníkov romantických štýlov bývania sú tieto dve farby ako stvorené!Obklad kúpelne z pravého ružového kremeňa

Farby roka sa budú používať samostatne, doplnené neutránou farebnosťou, ďalej vo vzájomnej kombinácii, ale aj v kombináciách s inými farbami - zelenou, fialovou, hnedou a dokonca aj so žltou farbou.

Tradičná spálňa v novoanglickom štýle

Trendová farba dáva původnému obloženiu stien i zárubniam moderný šmrnc

Umývadlo z ružového kremeňa pre skutočných romantikov

Obe farby roka možno navzájom kombinovať
Ako sa vám páčia tie dve pastelové jemné farby?

Súviciaci článok:
Marsala - farba roka 2015!
Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

2 komentáre:

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.