Horúce novinky
recent

Tradičný provensálsky dom


Statok z 19. storočia v susedstve malebnej provensálskej dediny Maussane-Les-Alpilles bol zrekonštruovaný  a adaptovaný na rekreačné bývanie. Pokiaľ ste milovníkmi francúzskeho vidieckeho štýlu, inšpirujte sa!

Centrom bývania sú až dve obývacie izby, spojené s jedálňami, každá  s kozubom z miestneho pieskovca.


V tomto obytnom priestore so starými drevenými trámami, priznaným kamenným murivom i s kamennou dlažbou, zaujme mix starožitného nábytku s novým v industriálnom dizajne a dokonca so stolíkmi v etnickom štýle.Kuchyňa je tiež mixom provensálskeho a industriálneho štýlu. Ukladanie drobností na poličky a zaprataná pracovná doska tak, aby bolo všetko po ruke - je typicky francúzske.


Menšia spoločenská miestnosť má trámové stropy natreté na bielo a glazovanú keramickú dlažbu.


Najväčšia zo spální s priamym východom do záhrady je zariadená väčšinou starožitným nábytkom.Menšie spálne sú vybavené posteliami s kovanými peľasťami. Prešívané bavlnené prehozy sú pre Provensálsko typické, čo je tu ešte zdôraznené levanduľovou farbou.Kamenné neomietnuté murivo bolo ponechané i na fasáde domu. Určite by ste si v takomto dome vedeli predstaviť romantickú dovolenku!

Zdroj: www.boutique-homes.com
Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.