Horúce novinky
recent

Podkrovná spálňa

Pri zariaďovaní spálne v podkroví sa často ozývajú naše detské sny o skrýši na povale. Táto malá spálňa takú skrýšu skutočne i má - je ukrytá za malými dvierkami a ide o neobytný priestor bez dostatočnej podchodnej výšky pod hrebeňom strechy. Mladí manželia sa rozhodli ponechať ho deťom na tajomné výpravy. Bude tam priestor pre detské hry.

V neveľkej miestnosti, kde bude manželská posteľ, treba okrem funkcie pre spánok vyriešiť i rozľahlý šatník a pracovný kút. Šikminy, ktoré vytvára strecha, sú síce zaujímavé a romantické, vzniká hra netradičných uhlov a tvarov - takáto miestnosť sa však zariaďuje pomerne zložito. V mieste zošikmenia často nie je potrebná výška.

Je to prípad i tejto miestnosti v rekonštruovanom dome, kde sa posteľ jednoducho nedá oprieť ku kolmej stene, tá má totiž len niečo cez 60 centimetrov. Riešením sú hlboké skrinky, ktoré dostanú posteľ viac do priestoru a zároveň poslúžia ako úložný priestor.

Samostatný šatník je za posuvnými dverami a vytvorený bol sádrokartónovou priečkou. Z priestoru odkrojilo 1,2 m, a tak sa malá spálňa stala ešte menšou. Takýto priestor je najlepšie ponechať biely, prípadne kombinovať so svetlým drevom, celkový vzhľad by mal byť jasný, v škandinávskom modernom štýle.

Umiestniť štandardný nábytok je tu tak trochu problém, úložné priestory sa musia vyrobiť na mieru. To isté platí aj pre niku, v ktorej je umiestnený pracovný stôl. Atypické skrinky majú rôznu hĺbku a vytvárajú tak akúsi priestorovú skulptúru.


Priestor zútulní kreslo alebo vak s lampou na čítanie a biokrb. Na šatníkovej stene je zavesené plátno na premietanie, televízor si tu mladí manželia rozhodne neželali.

Slnečné lúče prenikajú cez strešné okno pod iným uhlom a dokážu miestnosť i dvojnásobne presvetliť. Dominancia svetla si rozumie s bielou, ale podkrovná otvorenosť znesie aj farebný kontrast.


Autor návrhu a vizualizácie: Eva Stalder
eva.stalder@gmail.com


Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.