Horúce novinky
recent

Urban Forester House


Majitelia domu Urban Forester House sa obrátili na architekov zo štúdia Modelina Architekci, aby im narhli a zrealizovali ich sen. Dom bol v surovom stave z liateho betónu a majoteia ho chceli zútulniť i s ohľadom na ich dieťa.

"Máme radi otvorené priestory, ale mali by byť i útulné. Páčia sa nám prírodné materiály, ktoré vytvoria teplú domácu atmosféru. Navyše sme zdedili nejaký nábytok po rodičoch a ten by sme tu chceli uplatniť,"- upresňoval svoje predstavy majiteľ.
Architekti sa sústredili na dominantné železobetónové schodisko, ktorému dali nášlapnice z masívneho dreva a prvé tri stupne vyrobili celodrevené. V obývacej izbe kraľujú na zemi kravské kože.

Dominantou modernej strohej kuchyne je jedálenský stôl so starožitným nábytkom a lustrom, vyrobeným z konára.Prírodné drevo i štylizovaný motív konárov sa objavuje i v ďalších priestoroch domu. Drevo určite prispelo ku zútulneniu inak studenej a strohej betónovej stavby.


Kúpelňa zostala jednoduchá biela. Tu sa kladie dôraz na pocit čistoty.Architektonické štúdio teda vyhovelo majiteľom - a to i bez drastického zvýšenia nákladov na interiér.
Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.