Horúce novinky
recent

Rekonštrukcia miniatúrnej kuchyne


Máte problém s malou a ku tomu ešte aj úzkou kuchyňou? Pripravte sa na atypické skrinky a prinúťte kuchyňu rásť do výšky. Ak sú aj ostatné priestory v byte miniatúrne, každý úložný priestor je vítaný.

Kuchyňa, ktorá sa ide rekonštruovať v Prahe 7, má šírku 1,8 m a dĺžku 2,9 m. Pôvodná linka je dnes len na jednej strane, sporák nevhodne umiestnený v rohu. Jedlo špliecha na dve steny a pri takejto dispozícii sa nedá vytvoriť rohová skladba kuchynskej linky. Navyše má kuchyňa vstavanú plytkú špajzu a chladničku, ktorá trčí do vstupu.


Pôvodný neutešený stav kuchyne s nepraktickým dispozičným usporiadaním jednotlivých prvkov.

Špajza sa zbúra a chladnička sa presunie do čela kuchyne. Vložená bude do skrinkovej zostavy hlbokej 60 cm a postaví sa na ňu ešte i mraznička. Hlboká zostava nielenže poskytne dostatok úložného priestoru, ale nájdu v nej miesto i iné spotrebiče, napríklad mikrovlnná rúra. Sptrebiče sa umiestnia do roletových skriniek, takže ich bude možné úplne schovať.


Pásy obkladačiek nad pracovnou doskou už dávno vyšli z módy, steny sa často obkladajú na celú výšku. V prípade tejto kuchyne sa natrú vodeodolnou akrylátovou farbou s metalickými zlatými pigmentmi. Len v časti pri sporáku sa stena obloží prírodným kameňom.


Zostava so sporákom a s drezom má klasickú hĺbku 60 cm, na opačnej strane sú spodné skrinky plytké 40 cm a usporiadanie kuchyne vyšlo do tvaru U.

Kuchyňa vybieha do obývacej izby a je od nej opticky oddelená knižnicou.


Zdá sa vám odrazu kuchyňa oveľa širšia? Hlboká zostava na jej konci ju skrátila a opticky rošírila. Horné skrinky sa striedajú s voľnou plochou s poličkami, priestor tak napriek vysokým skrinkám nepôsobí až tak tiesňujúco.


Pre malé kuchyne bez okna sú najvhodnejšie kuchyne svetlé.

Autor interiéru: Eva Stalder
eva.stalder@gmail.com


Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.