Horúce novinky
recent

Petite Provence. 7 nádherných spální v provensálskom štýle


Rezidencia Petit Provence so siedmimi spálňami je ukážkou precízne prepracovaného provensálskeho štýlu.

Každá zo spální je zariadená inak a každá má svoje neopakovateľné kúzlo. Pokiaľ plánujete zariadiť svoju spálňu v provensálskom štýle, tu máte skutočne dostatok inšpirácií!

1. Kúzlo tejto jednoducho zariadenej spálni dodáva prístup na terasu zatienenú prútím. Nad záhlavím inak jednoduchej postele je z bavlneného mušelínu vytvorený nástenný baldachýn vo francúzskom štýle. Pôvodná tmavá dubová podlaha, ktorá nie je pre tento štýl typická, je tu prekrytá sisalovým kobercom.


2. Pre milovníkov postelí s "nebesami". Voľte vzdušné závesy z bavlneného mušelínu. Takúto posteľ u nás kúpite ťažko, toto je práca pre skúseného stolára.


3. Tu je základom posteľ z masívneho dreva s rustikálnym záhlavím. Takéto postele je možné zakúpiť i na našom trhu /obyčajne sú borovicové alebo dubové/. Pokiaľ posteľ nemá definitívnu povrchovú úpravu, stačí ju natrieť bielym lazúrovacím lakom. Z lakovaných postelí musíte najprv odstrániť pôvodný lak a až tak moriť alebo natierať na bielo. Vzniknuté nedostatky v povrchovej úprave sú v tomto štýle skôr výhodou.


4. Posteľ s jednoduchým rustikálnym záhlavím, aké ponúkajú mnohé kamenné i internetové obchody a špecializované stolárstva. Štýlotvornými prvkami sú tu opäť biele nátery nábytku, vintage doplnky a obľúbená levanduľová farba.


5. Provensálsky štýl vytvoríte aj s pomocou tmavého starožitného nábytku po babičke. V tomto prípade je tmavohnedá a krémová farba kombinovaná s olivovou zelenou, ktorá je tiež pre Provensálsko typická. Nezabudnite tmavý nábytok premiešať s bielym, aby výsledný dojem nebol priťažký.


6. Táto spálňa evokuje skôr toskánky štýl, než provensálsky. Má všetky hlavné prvky toskánskeho štýlu: tmavý masívny nábytok, kované čierne ozdobné prvky, terakotovú dlažbu i kvetináč a hlavne farebnosť v teplých okrových tónoch. Prepojenie na Provensálsko zabezpečujú biele trámové stropy, biely nábytok na terase a hlavne posteľné prádlo. Toto je jednoducho zmiešaný stredomorský štýl.


7. Opäť využite starej postele so zaujímavým záhlavím, natretej na bielo. Všimnite si vo všetkých spálňach krémovú maľovku stien. Pre Provensálsko sú typické púdrové akoby zahmlené odtiene.


Aj ostatné priestory rezidenicie sú veľmi inšpiratívne.


Máte už kúpenú nejakú tú bielu štýlovú posteľ? Alebo tmavú posteľ po starých rodičoch? Všetko je použiteľné! Nezabudnite hlavne na krištáľový luster. Inšpirovali ste sa?

Kliknutím na obrázok sa vám otvorí galéria so zväčšenými obrázkami.

Via: https://www.accommodirect.com/listing/7382

Mohlo by sa vám hodiť:


1. Obliečky Provance, Bonatex
2. Stolná lampa s tienidlom v provensálskom štýle, 4HOME
3. Komoda Tempo-Kondela. Manon 4, Novynabytok
4. Nočný stolík Hasel 1, Tempo nábytok
Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.