Horúce novinky
recent

Kontrastný a vzdušný grécky štýl


Stredomorské štýly majú mnohé spoločné znaky. Ich rustikálny charakter je podčiarknutý najmä použitím miestneho kameňa a jeho priznaním na múroch či v podlahách, drsnými omietkami, masívnym nábytkom, prírodnými materiálmi a dekoráciami, súvisiacimi s morom.

Grécky štýl sa vyznačuje kontrastnou farebnosťou. Steny sú spravidla jasnobiele a výplne otvorov natreté výraznými farbami, väčšinou sýtou tzv. gréckou modrou.

Luxusná prázdninová rezidencia Vila Polyxena je naozaj vydareným príkladom zvládnutia gréckeho štýlu. Od väčšiny minimalisticky zariadených dovolenkových rezidencií sa líši najmä prepracovanými detailami a bohatou výzdobou. Všimnite si keramické taniere na stenách, farebne ladiace obrázky rýb a najmä dominantnú tapisériu v obývacej izbe!


V jedálni sa vystavuje porcelán s motívom štalizovaných vavrínových listov. Kuchyňa bola vo vile pôvodne tiež rustikálna. Po rekoštrukcii dostala vybavenie z nerezovej ocele, ktoré kontrastuje s vidieckym výrazom celého domu a pocitovo ochladzuje priestor.

Vonkajší jedálenský kút pod arkádami sa pýši stolom, ktorého doska je obložená mozaikou.Hosťovské spálne sú zariadené veľmi jednoducho. V textíliách je použitý motív kára a prúžku v typickej gréckej modro-bielej farebnosti. Koberce sú z tkanej bavlny, aby ich bolo možné oprať.


Najkrajšia zo spální má posteľ "s nebesami". Závesy sú z bavlneného mušelínu.
Všimnite si ručnú ažúrovú výšivku na posteľnom prádle i na závesoch v kúpelniach. Toto sú už naozaj dotiahnuté detaily.Exteriér vily v ničom nezaostáva za interiérom. Záhrada tiež prešla rekonštrukciou, majitelia vymenili záhradný nábytok za modernejší. Veľmi pekné je spojenie klasického stola s keramickým farebným obkladom a moderných záhradných stoličiek s bielym jemným plastovým výpletom. Pôvodne boli okolo stola rovnaké modré stoličky, aké zostali pod arkádami a bolo toho priveľa. Neutrálna farebnosť vybavenia záhrady dáva vyniknúť modrým okeniaciam a pestrému interiéru.

Záhrade tiež prospelo použitie modernej bielej keramiky a svietidiel. Priveľa rustikálnych prvkov pôsobí kŕčovito i v starých domoch. Citlivé premiešanie s modernými prvkami dodáva priestoru vzdušnosť, šmrnc a pocit luxusu.


Via: http://www.villapolyxena.com/

Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.