Horúce novinky
recent

Bambusová skrýša v srdci Slovenska - časť I. /obývacia izba s kuchynským kútom/


Trojizbový byt v novostavbe, Banská Bystrica
Autor interiéru: Eva Stalder
Štýl: moderný s použitím exotických materiálov

Začalo to láskou na prvý pohľad. Majitelia nového bytu v Banskej Bystrici si šli najprv popozerať podlahy a zamilovali si podlahu z bambusových vlákien. Keď im predajca navyše vysvetlil, že podlaha je oveľa tvrdšia než klasická dubová, že šetrí životné prostredie, bolo rozhodnuté.

Dívala som sa na ňu... nuž krásna je, originálna, má exkluzívny vzhľad, len... je tak trošku do zelena. Klienti sa zarazili. Do zelena? Nie, vyzerá, celkom ako drevo!

Keď ju miluješ, nie je čo riešiť!

Návrh interiéru sa teda začal odvíjať doslova od podlahy, v tomto prípade s názvom Clkik H 10 Pistachio, ktorá síce pripomína farebnosť dubových podláh, ale má skutočne jemný zelenkastý nádych. Zvolila som neutrálne odtiene farieb - mocca béžovú, betónovo sivú, bielu a keďže si klienti želali aj prvky z dreva, prírodný dub.
Tapeta s bambusovými vláknami

Bambusová podlaha Click H10 Pistachio

Ku podlahe sa ponúkala tapeta s prírodnými bambusovými vláknami i doplnky zo svetlého bambusu, je ich dnes na trhu neúrekom.

Neutrálne tóny oživuje teplá zelená farba v doplnkoch. Najkrajším doplnkom je aj tak scenéria za oknom - výhľad do vzrastlej zelene a na terasu.

Dispozícia


Obývacia izba je mini-mini. Vošla sem len rozkladacia sedačka a zopár skriniek. Napriek tomu pôsobí veľkým a vzdušným dojmom.

Kuchynská linka zaberá väčšinu kuchynského kúta, predsa len však vyšiel jedálenský kút. Stôl bude rozkladací. Nasvietenie stola vyriešil podhľad s bodovými svietidlami. Pri roztiahnutí stola bude tento kompletne nasvietený.

Kuchyňa je strohá, moderná. Kombinácia ružovo-krémových dvierok s tmavými antracitovými + imitácia betónu.

Jedálenský kút vyšiel len tak-tak.

Kliknite na zväčšenie obrázkov!
Upozornenie: Obrázky možno kopírovať len s uvedením autora a odkazu na blog!
Eva Stalder

Eva Stalder

2 komentáre:

 1. wow amazing! I must book you for a design of my house!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thanks.
   No problem, just email me at eva.stalder@gmail.com :D

   Odstrániť

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.