Horúce novinky
recent

Starobylý španielsky rustikálny dom


Takto by mohlo vyzerať moje bývanie snov! Isteže v trochu menšom rozsahu. V každom prípade je to krásny príklad rekonštrukcie historického objektu s kamenným murivom.

Starobylý kamenný dom v stredovekom mestečku Pals v Baix Empordá, Girona na španielskom pobreží Costa Brava, bol kompletne zrekonštruovaný podľa návrhu architektonického štúdia Gloria Duran Arquitecte.

Usadlosť, postavená v roku 1850 má úplne nový charakter vďaka modernému interiéru, ktorý sa snúbi s rustikálnymi prvkami stavby. 
Hlavnej obytnej časti dominuje pôvodný trámový strop sedlovej strechy. Na galérii sa za presklenou stenou ukrýva jedna zo spální s výhľadom dole do obývačky.
Zvyšné spálne sú skromnejšie, všade je však zachovaná jednotná farebnosť - teplá hnedá v podlahe, krémová v kamennom murive + biela a sivá. Veľmi decentná a útulná kombinácia.V kuchyni je kontrast rustikálnych prvkov s tými modernými a minimalistickými najviac čitateľný.

Zrekonštruovať sa podarilo i klenby.


I v exteriéri sa mixuje pôvodný rustikálny vzhľad usadlosti s modernými prístavbami.
Táto rekonštrukcia je dôkazom citlivého prístupu ku starým stavbám s ohľadom na dnešné požiadavky na bývanie.


Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.