Horúce novinky
recent

Farba roka 2017 podľa Pantone - GREENERYFarbou roka podľa Pantone Color Institute, ktorý udáva farebné trendy najmä pre módny priemysel, sa stáva žlto-zelená jarná Greenery (zeleň). Ruka v ruke s fashion ide však i interiérová tvorba, môžeme sa teda tešiť i na množtvo bytových doplnkov, či čalúnení sedacieho nábytku v tejto trendovej farbe.

 

Pantone Color Institute: Color of the Year 2017 - Greenery


Spoločnosť vybrala tento odtieň s odôvodnením, že ľudia, ktorí sú čoraz viac pohltení moderným životom, o to viac túžia ponoriť sa do sveta prírody. Do popredia bola teda vytiahnutá zeleň ako všadeprítomný odtieň po celom svete.

Zeleň je symbolom nových začiatkov. Svieži a revitalizujúci odtieň má evokovať živú jarnú zeleň, ktorou sa začína príroda obnovovať. Je tiež symbolom vitality.

Ako kombinovať jarnú zelenú farbu v interiéri?


Najkrajšou kombináciou je kombinácia zelenej s bielou, je mimoriadne svieža!
V takejto sviežej kuchyni je radosť variť! IKEA

Veľkej obľube najmä v detských izbách sa už dlhší čas teší i neobvyklá kombinácia s modrou.
Zelená-modrá, pre blázna dobrá? Dnes to už neplatí. Najmä nie v detských izbách. Pinterest

Farebná kombinácia so svetlosivou a so svetlým drevom.
Sivo-biely interiér by bol veľmi studený napriek drevenému obkladu. Zelená prináša útulnosť a sviežosť. Eva Stalder Design


Pre ktoré štýly je táto farba vhodná?


Nemožno povedať, že pre všetky.  Pre štýly, ktorých farebná paleta je založená na tlmených dymových odtieňov, je táto vyložene žiarivá farba vo veľkej ploche nevhodná. Môže sa však použiť v doplnkoch tak, aby pôsobila len ako akcent a neovládala celý priestor.

Napríklad pre francúzsky a provensálsky štýl, tradičný rustikálny škandinávsky sú typické skôr tlmené sivozelené odtiene. Jeden vankúš však izbu rozžiari.
Francúzsky štýl, Pinterest

Farba roka Greenery je najvhodnejšia pre štýl moderný a pre retro štýl, ktorý sa vyznačuje sýtou farebnosťou.
Retro štýl, 60-te roky, Pinterest

Tešiť sa môžu aj milovníci írskeho a anglického štýlu. Jeden z odtieňov farby roka Greenery je veľmi podobný tzv. írskej zelenej.
Conservation Headfort, www.igs.ie

Samozrejme, nemusíte sa striktne držať len toho hlavného odtieňa! Vybrať si môžete medzi viacerými odtieňmi tzv. jarnej zelenej - od výrazne žltozelenej (lipovozelená), cez žiarivú tzv. májovú zelenú až po tlmenú machovozelenú.
Odtiene farby roka 2017, Greenery, Pantone

Ak sa vám farba páči a nemáte chuť hneď maľovať byt, stačí pre oživenie vášho bytu zopár vankúšov.
Niekedy stačí pár doplnkov, Eva Stalder Design

Zima sa nám ešte ani poriadne nerozbehla, spoločnosť Pantone nás už však pripravuje na nastávajúcu jar. A tá sa bude zelenať!Spoločnosť Pantone ponúka i možné kombinácie s inými odtieňmi, celý report nájdete tu: PANTONEEva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.