Horúce novinky
recent

Farba cisárov - Emperor´s Silk

Francúzsky palácový štýl
Cisárov hodváb - to je zaužívaný názov pre žiarivú červenú farbu, ktorá pripomína hodvábne podšívky cisárskych plášťov.

Emperor's Silk sa používa v náteroch nábytku, maľbách stien i v interiérových doplnkoch. Farba je príznačná pre niektoré štýly a jej atribútom je lesk - od nežného hodvábneho na stenách a na rustikálnom nábytku až po oslepujúco žiarivý na starožitných skrinkách, či na celkom modernom mobiliári.

V ktorých štýloch bývania Emperor´s Silk kraľuje?


Ako napovedá samotný názov farby, obľúbená je predovšetkým v bývalých i dnešných cisárstvach. 

Okázalá, vznešená a dramatická farba má svoj pôvod v Číne. Čínsky lakovaný nábytok, hodvábne poťahy a závesy i rôzne artefakty nemohli chýbať v nijakom honosnom sídle. Cisárska červená zdobí interiéry nielen čínske, ale aj japonské, francúzske, anglické, ruské... Najobľúbenejšou bola v období empíru a miloval ju nik iný, ako jeden z najspupnejších cisárov - Napoleon Bonaparte.
Detail čínskej skrinky

Cisárova farba v dnešnom interiéri.

   
Fascinuje vás tento neprehliadnuteľný farebný oddtieň? Môžete si vybrať z niekoľkých štýlov. Ak inklinujete k modernému štýlu, ba dokonca až k minimalizmu, zvoľte si napríklad japonský štýl. Viacej vás oslovuje vidiek?
Francúzsky vidiecky štýl bude pre vás to pravé orechové... možností je však oveľa viacej! 

Japonský štýl 


Kombinujte s čiernou, bielou, svetlosivou a s prírodným drevom. Viacej o typických farbách japonského štýlu, materiáloch a doplnkch sa dočítate v článku Japonský štýl.

Tradičný čínsky štýl

Moderná spálňa v japonskom štýle

 Francúzsky vidiecky štýl


Charakterizuje ho okrem iného aj natieraný nábytok. Pokiaľ máte doma staré ošumelé kúsky, skúste ich natrieť touto neobvyklou farbou a rozžiariť celý byt! Farbu môžete zosvetľovať podľa svojho vkusu a nálady. Kombinujte s prúžkovanými, bodkovanými, kvietkovanými látkami, so sivou, lomenou bielou

Francúzsky vidiek miluje natierané vecičky... čím nedokonalejšie, tým lepšie!

 

Anglický patriotický štýl


Viete si predstaviť, že by sme sa doma promenádovali po štátnej zástave? Pre Angličanov je to normálne a motív anglickej vlajky nájdete na poťahoch, vankúšoch, závesoch... a u tínedžerov je mimoriadne obľúbený na celom svete. Kombinácia je zrejmá: žiarivobiela a pruská modrá.
Anglický patriotický štýl


Emperor´s Silk

Zdroj: http://www.anniesloan.com


Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.