Horúce novinky
recent

Nerušte moje kruhy!

Obývacia izba v panelovom dome

Návrh interiéru obývacej izby v panelovom dome, Banská Bystrica

Autor: Eva Stalder
www.evastalder.com


Pán na dôchodku miluje svoje staré pohodlné kreslo. Zato jeho ešte zárobkovo činná manželka má už storočnej obývačky plné zuby. Túži po niečom novom a predovšetkým svetlom.

Stará nábytková stena s bukovou dýhou za tie roky pôsobením svetla stmavla, ošumela, o dizajne ani nehovoriac.

Riešenie obývacej izby je o kompromisoch. Existujúce pôvodné dvere s dezénom tmavého dreva majitelia nechcú meniť a pred pár rokmi položili laminátovú plávajúcu podlahu v dezéne pareného buku. Domáca pani si želá šatníkovú skriňu, úložného priestoru je v paneláku vždy žalostne málo. Domáci pán chce zase vystaviť svoje knihy. Ešte to chce aj nejakú presklenú skrinku na poháre... a čestné miesto pre starožitné hodiny.
Farebnosť a štýl interiéru rešpektujú materiály použité pri rekonštrukcii ostatných častí bytu asi tak pred pätnástimi rokmi. V predsieni a v kuchyni sú použité dlažby a obklady v rustikálnom toskánskom štýle, kuchynská linka je vo vyhotovení lamino - dezén drevo hruška. Celý byt bude takto v jednom štýle - moderné štylizované Toskánsko.

Nešťastným panelákovým dverám sa prispôsobuje výber sektorového nábytku v dezéne slivky v kombinácii s bielou. Ku laminátovej podlahe zasa farebnosť sedacej súpravy vo svetlej hnedooranžovej farbe. Staré naozaj jedovatozelené kreslo sa prečalúni látkou v pieskovom odtieni. Ešte kvalitný vlnený kusový koberec a trošku hravosti - prúžkovaná tapeta je nalepená horizontálne.

S novým gaučom sa prikúpia aj dve taburetky. Jedna rovno domácemu pánovi pod nohy, druhá bude bokom pripravená pre návštevy. Mimochodom, všimli ste si, že to inkriminované kreslo je natočené smerom ku televízoru? Vždy tak bolo, a tak aj bude. 

Súvisiace články: Toskánsky štýl

Zmeny po synovej oponentúre. Vraj sa takto cíti už vyhostený z domu. Má síce vlastný byt, ale chce u rodičov aj vlastné kreslo. A pribudne ešte aj rozťahovací jedálenský stôl pre 6 osôb, ktorý sa dá zložiť na príručný stolík s príjemnou hĺbkou len 26 cm.
Eva Stalder

Eva Stalder

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.