Horúce novinky
recent

Žiarivobiely shabby chic interiér

Pri vytváraní pôsobivého romantického interiéru si pokojne vystačíte i s jednou farbou. V štýle shabby chic bielou farbou, kombinovanou s podlahou z prírodného dreva nemôžete nič pokaziť.

Dom na obrázkoch je zariadený veľmi žensky, s prvkami gustaviánskeho (škandinávskeho) a francúzskeho štýlu a s dôrazom na romantické dekorácie. Veľa svetla a jeho odraz v sklenených plochách vytvára ilúziu éterickosti a vzdušnosti.


Ošúchané drevo, niekoľko strieborných svietnikov, množstvo dekoračných látok v rôznych štruktúrach a najmä starý krištáľový luster dokonale reprezentujú základné prvky ošumelého štýlu shabby chic.

Tento dom je dielom pani Jessicy Finke, ktorá od svojej babičky naučila šiť. Nakúpila metre látok, predovšetkým ľanu a bavlny, samozrejme, v bielej farbe. Najprv však každý kúsok nábytku i doplnkov vyrajbala kefou, natrela na bielo a opäť rajbala, aby dostali ošúchaný vzhľad. Potom ušila poťahy na gauče i stoličky, závesy a vlastnoručne uháčkovala i deky a prehozy.

Šikovná Jessica slávila u priateľov so svojím domom taký úspech, až sa napokon stala profesionálnou dekoratérkou. Však by ste nikdy nepovedali, že sa tento dom nachádza... v Bavorsku?!


Napriek tomu, že je farebnosť veľmi sterilná, tento domov pôsobí vďaka vintage dekoráciám veľmi priateľsky a prívetivo.


Pre štýl shabby chic je typické miešanie starého mobiliáru z blších trhov, povál a pivníc.

Stolička môže byť každá z inej povaly, čím sú rozmanitejšie, tým je dojem lepší. Nezabúdajte však na najdôležitejšiu vec: i biela môže mať niekoľko odtieňov! Všetok nábytok natretý rovnakou bielou by pôsobil plocho a nudne, viaceré odtiene dodávajú priestoru plasticitu.


Stolík v obývačke.


V čistej bielej spáni vyniknú starožitné doplnky - soška v okne, či kožený obal na knihu - a kytica vo váze.
V hosťovskej izbe v záhradnom domčeku všetky zariaďovacie predmety, steny i podlahu opäť spájajú odtiene bielej.
Tento štýl nie je o peniazoch, lež o kreativite.Obrázky: Christine Bauer/Living4media/Free

Inšpirovali ste sa? Zdieľajte článok so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach!


Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.