Horúce novinky
recent

Čarovné Toskánsko - Villa Sant´Anna

Elegantný vidiecky toskánsky dom leží na vŕšku s výhľadom na vinice Sangiovese v blízkosti golfového ihriska panstva Rosewood Castiglion del Bosco. Stará usadlosť je zrekonštruovaná pre prázdninové bývanie.
V budove boli ponechané všetky stavebné prvky typické pre toskánsky štýl - staré drevené trámy, neomietnuté kamenné múry, terakotové dlažby v spoločenskej časti, drevené dlážky v spálňach.

Obývacia izba s pôvodným kozubom je vybavená historizujúcimi sofami a kreslami s množstvom vankúšov. V toskánskych interiéroch je vždy kladený dôraz na útulný a domácky dojem.Farebnosť interiéru v tradičných odtieňoch krémovej je akcentovaná pre Toskánsko neobvyklou purpurovočervenou farbou. Inak ale nesie kuchyňa všetky znaky tohto štýlu - je rozľahlá s ostrovčekom uprostred, varné centrum má veľký "komínový" digestor s rímsou, dvierka sú rustikálneho vzhľadu s mosadznými úchytkami.


Každá zo spální vo vile je zariadená inak, spája ich len rovnaká farebnosť. Pôvodne tmavohnedé trámové stropy sú natreté krémovobielou farbou - táto úprava nie je tradičná, robí však miestnosti vzdušnejšími.


V najrozľahlejšej spálni je posteľ s "nebesiami". Regál, natretý krémovou farbou, tiež nie je pôvodným znakom štýlu - tým je ťažký tmavohnedý starožitný nábytok. Porušenie štýlu je však dnes veľmi modené, vnáša do interiéru vtip a v tomto prípade i žiadúcu ľahkú prázdninovú atmosféru.


Čierne kované železo alebo mosadz - to sú typické kovy toskánskych interiérov.


Dom o rozlohe 585 m2 má 5 spální, plavecký bazén a niekoľko vonkajších sedení.


Vidiecka pergola chráni návštevníkov pred horúcim toskánskym slnkom.


Fascinujúca scenéria - zvlnené pahorky, polia, háje, vinice a západy slnka - to je čarovné Toskánsko.


Obrázky: https://www.villaguru.com/luxury-villas/italy/tuscany/villa-santanna/


Eva Stalder

Eva Stalder

1 komentár:

  1. Ooooch, to je úžasné miesto. Z každej fotky cítiť pokoj a pohodlie. A ten výhľad na okolie priamo z bazéna-hmmmmm.
    m.

    OdpovedaťOdstrániť

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.