Horúce novinky
recent

Jesenné dekorácie z lístia


Jesenné pestrofarebné lístie je určite najdostupnejším dekoračným materiálom, nájdete ho úplne všade. Prinášam vám niekoľko nápadov, ako lístie využiť pri jesennom dekorovaní svojho domova.

Aby vám lístie nejaký čas vydržalo, vložte ho na pár dní najprv medzi hárky pijavého papiera (môžu to byť aj noviny) a zaťažte napríklad knihami. Zbavíte ho prebytočnej vlhkosti a nebude sa skrúcať. Týmto spôsobom sa kedysi robili staré herbáre. Takto vylisované lístie použite na zdobenie svietnikov a iné interiérové aranžmány.


Vyskúšajte neobvyklé dekorácie, napríklad "zvonkohru" z lístia alebo plošné aranžovanie vo forme obrazov.

Pre dekorovanie balkónov s vstupov do domu je lisovanie zbytočné, lístie opäť naberie vlhkosť.


V interiéroch sú vhodnejšie dreviny s menším lístím. Niektoré druhy drevín udržia na konárikoch sfarbené lístie veľmi dlho, napríklad hrab (Carpinus), vyaranžujte konáriky do vázy s vodou.
Carpinus betulus
Acer palmatum
Vďačným dekoračným materiálom sú i rôzne kultivary zakrslých javorov, ktoré hýria skutočne všetkými jesennými farbami od zlatožltej až po tmavočervenú. Neobvyklú žltú farbu získava na jeseň i Ginkgo biloba (ginko dvojlaločné), tento strom nájdete len v mestských parkoch.

Pre rustikálne dekorácie sa hodia i naše bežné stromy, ktorých lístie sa napokon sfarbí do hneda, napríklad krásne vykrajované dubové lístie.
Ginkgo biloba

Efektné sú celkom jednoduché aranžmány - napríklad "kytica" konárikov vo váze, môže sa však pustiť i do zložitejších. Použite veniec z prútia a ďalšie materiály, ktoré ponúka jesenná príroda.

 

Páčil sa Ti článok? Podpor ho zdieľaním!Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.