Horúce novinky
recent

Päťdesiat odtieňov sivej...


Deliaca priečka medzi vstupom do bytu a obývacím priestorom z dierovaných tehál.

 

Malý byt v Minsku.

 

Kto by to povedal, že sivá môže byť tak teplá a luxusná?

Ateliér Int2 architecture navrhol luxusný byt, v ktorom celkový výraz ťaží z palety odtieňov sivej korenenej farebnými akcentami. Tento malý byt v Minsku má otvorený obývací priestor s kuchynským kútom, len jednu spálňu a kúpelňu. Atmosféra bytu je však veľmi elegantná a internacionálna.

 

Ikonické motýlie kreslo a orientálny koberec.

 

 

 

Tmavosivé dlaždice na podlahe vo vstupe majú zamatový vzhľad a zároveň sú veľmi praktické. Zrkadlo s ozdobným pozláteným rámom len tak položené na podlahe opticky rozširuje úzky priestor.


Obývací priestor je za priečkou z priznaných dierovaných tehál, natretých sivou farbou. Dynamická priečka z tehál v dvoch rôznych perforovaných vzoroch prepúšťa slnečné svetlo až ku vchodu do bytu.


 
Deliaca "skriňa" medzi kuchyňou a jedálňou má vtipnú tabuľovú úpravu povrchu.

 

Obývací priestor, kuchyňa a jedáleň sú v spoločnom otvorenom priestore, pokrytom drevenou podlahou s výraznou kresbou dreva a sú navzájom prepojené stenami v sýtej sivej farbe. Kovové stoly, pulty a stoličky v industriálnom dizajne korešpondujú s ikonickým koženým "motýlím" kreslom a moderným gaučom. Akcenty karmínovočervenej, tlmenej oranžovej a medenej farby sa objavujú na koberci, nábytku, visiacich lampách.

Sýta bridlicovo sivá farba definuje obývací priestor i spálňu, ktorá je oddelená presklenou priečkou v priemyselnom štýle. Rámy sú kovové a opäť sivé. Samotná spálňa nemá okno, svetlo je zabezpečené práve touto priečkou, prichádza z neďalekého balkóna.


Kuchynská linka v tmavosivej farbe a s industriálnymi detailami.

Čo stolička, to dizajnová ikona. Písací slôl z IKEA.

Svetlo v spálni bez okna zabezpečuje presklená priečka.


 

 

Kúpelňa a toaleta sú v samostatných miestnostiach. Dramatický kontrast je vytvorený lesklými bielymi obkladmi a antracitovo sivou dlažbou.

 

Zdroj: http://int2architecture.ru/ 

Sivá farba je v súčasných interiéroch veľmi trenová. Čítajte súvisiaci článok:

Sivá - dominantná farba v roku 2014

 

Skrinky na stene, odolávajúce vlhku, sú plastové botníky z ponuky IKEA.

Kontrast: žiarivá biela + antracitovo sivá. Zútulnené dubovým drevom.Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.