Horúce novinky
recent

Byt pre romantickú ženu

Kuchyňa je zariadená typovým náytkom v rustikálnom štýle.
Majiteľka bytu v Smíchove celý život preferovala jednoduchý rustikálny štýl, dlhý čas i zemité farby. V novom byte sa jej zažiadalo mať čosi vzdušnejšie, odľahčenejšie - aj preto, že byt je neveľký. Želala si biely alebo svetlosivý morený masívny nábytok a "kytičky" na steny.

Vybrali sme vidiecku formu francúzskeho štýlu. Farebnosť bytu je zhodná vo všetkých miestnostiach vo vajíčkovobielej, svetlosivej  a v studenej krémovej farbe. Nábytok bol vybraný všetok typový, vrátane kuchynskej linky. Podlaha je plávajúca z laminovanej drevotriesky v svetlom odtieni dreva.Spálňa


V spálni nebudú skrine, pre šatník bola určená menšia z dvoch spální. A aj táto väčšia je žalostne malá! Jediné zriadenie budú tvoriť posteľ s vysokým čelom, dva nočné stolíky a komoda oproti postele. Priestor zútulní replika kozubu tvorená sádrokartónovou nosnou konštrukciou a typovou krbovou rímsou. Oheň tu nahradia sviečky. Štýlotvorným prvkom sú tiež dve zrkadlá nad nočnými stolíkmi. Nie, nie sú na obzeranie sa, ale na optické zväčšenie priestoru. V starých francúzskych interiéroch bývali takéto zrkadlá po oboch stranách postele aj so stojanmi na sviečky. Zrkadlo znásobovalo svetlo.

Obývacia izba


Hlavný obytný priestor rešpektuje existujúcu starožitnú vitrínu z mahagónového dreva. Hnedočervená sa objaví v doplnkoch. Dominantou izby je falošný kozub, ktorý má po oboch stranách vysoké knižnice z masívneho dreva. Pri ňom bude vytúžené ušiakové kreslo s lampou.Kreslo Francis
Do úzkej chodby toho veľa nevojde. Dominuje jej vešiaková stena s botníkom, ktorý bude slúžiť najmä na sedenie.

Tapeta Rasch

Tapeta Rasch

Veľká zrkadlová skriňa v hale schováva pračku, botník, vysávač a podobné nevyhnutnosti.
Vstupná hala s tapetou s "kytičkami", ktorá je kombinovaná s tapetou s jednoduchými krémovo-sivými pruhmi.

Kúpelňa


Kúpelňa je miniatúrna, vojde do nej len vaňa, skrinka s umývadlom a zrkadlová skrinka nad umývadlo.


Obklady Vendome Antika vyrába La Faenza.


 Návrh interiéru a vizualizácie: Eva Stalder
Definitívna skladba obkladu z kúpelňového štúdia.

Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

2 komentáre:

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.