Horúce novinky
recent

24 inšpiratívnych bielych spální



Biela farba je symbolom nevinnosti i nového začiatku. Vyrovnáva a posilňuje tvorivosť a celkový energetický tok. Dodáva silu, očisťuje. Obľubujú ju vyrovnaní, úprimní, samostatní a sebavedomí ľudia.

Čistí a tým uzdravuje telo, preto sa vraj nachádza hlavne v nemocniciach a uzdravovacích centrách. Ja si myslím, že na bielo sa kedysi maľovali steny najmä z hygienických dôvodov, vápno v maľovke je antisepické, dezinfekčné.


V každom prípade je biela farba v súčasných interiéroch stále veľmi obľúbená. Tu sú príklady bielych spální v rôznych štýloch bývania. Pozor... nie je biela ako biela! Inšpirujte sa.


1. Provensálsky, francúzsky, schabby chic štýl


Biele interiéry týchto štýlov nie sú v skutočnosti nikdy úplne biele. Pri maľovaní stien, či náteroch nábytku treba snehobielu farbu lomiť odtieňmi sivej, krémovej, svetlomodrej či ružovej farby.




2. Škandinávsky štýl


V tomto štýle je biela väčšinou skutočne snehobiela. Kombinujte s prírodným, nie príliš tmavým drevom, prípadne s akcentmi čiernej, višňovočervenej, ružovej alebo svetlomodrej farby.


3. Marocký štýl


Z exotických štýlov má tento inak pestrofarebný štýl tiež svoje biele interiéry. Biela je lomená zemitými odtieňmi hnedej.



4. Rustikálny štýl


Tomuto štýlu svedčí staré zašlé drevo, ľudové výrobky, hrubé prírodné tkaniny a kožušiny. Maľovky voľte tradičné vápenné biele.


 

5. Grécky štýl


V tomto stredomorskom štýle musí byť biela skutočne žiarivobiela! Kombinujte v silnom kontraste so sýtou gréckou modrou, čiernou, prípadne s jasnou žltou alebo výraznou ružovou.



6. Námornícky štýl


Spálne v námorníckom štýle nemusia byť nutne modro-bielo prúžkované. Toto je príklad bielej spálne so stredomorskými prvkami a námorníckymi doplnkami.



7. Moderný štýl


V modernom až minimalistickom štýle je najvhodnejšia opäť čistá biela farba.



8. Glamour Style


Luxusnému interiéru s mnohými zrkadlami, chrómovými či zlatými doplnkami najlepšie svedčí biela farba lomená okrovou - krémovobiela, vajíčkovobiela, slonová kosť.



9. Toskánsky, španielsky, anglický, koloniálny štýl


Biele spálne sú pre tieto štýly netypické, ale nie nemožné. Pri zariadení spálne v jednom z týchto historizujúcich štýlov nezabudnite na pár kusov nábytku z veľmi tmavého dreva. Pre toskánsky štýl si vyberte radšej teplé krémovobiele steny, Španielsko je typické jasnou bielou, v anglickom štýle môžete bielu lomiť sivou farbou.


Obrázky: Pinterest

Páčia sa vám tieto vzdušné a čisté spálne? Zdieľajte článok so svojimi priateľmi!


Eva Stalder

Eva Stalder

Som interiérová a záhradná dizajnérka. Môj blog slúži pre lepšiu orientáciu mojich klientov v jednotlivých štýloch bývania. Zároveň do neho ukladám užitočné linky na predajcov nábytku, textílií a doplnkov. Možno poslúžia aj Vám.

1 komentár:

  1. Ten marocký styl mě neomrzí, taková pohoda a klid z něj sálá! Zrovna před měsícem jsem se tady v obchodě dívala úplně na stejnou postel, pořád o ní uvažuji :)

    OdpovedaťOdstrániť

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.