Horúce novinky
recent

24 inšpiratívnych bielych spálníBiela farba je symbolom nevinnosti i nového začiatku. Vyrovnáva a posilňuje tvorivosť a celkový energetický tok. Dodáva silu, očisťuje. Obľubujú ju vyrovnaní, úprimní, samostatní a sebavedomí ľudia.

Čistí a tým uzdravuje telo, preto sa vraj nachádza hlavne v nemocniciach a uzdravovacích centrách. Ja si myslím, že na bielo sa kedysi maľovali steny najmä z hygienických dôvodov, vápno v maľovke je antisepické, dezinfekčné.


V každom prípade je biela farba v súčasných interiéroch stále veľmi obľúbená. Tu sú príklady bielych spální v rôznych štýloch bývania. Pozor... nie je biela ako biela! Inšpirujte sa.


1. Provensálsky, francúzsky, schabby chic štýl


Biele interiéry týchto štýlov nie sú v skutočnosti nikdy úplne biele. Pri maľovaní stien, či náteroch nábytku treba snehobielu farbu lomiť odtieňmi sivej, krémovej, svetlomodrej či ružovej farby.
2. Škandinávsky štýl


V tomto štýle je biela väčšinou skutočne snehobiela. Kombinujte s prírodným, nie príliš tmavým drevom, prípadne s akcentmi čiernej, višňovočervenej, ružovej alebo svetlomodrej farby.


3. Marocký štýl


Z exotických štýlov má tento inak pestrofarebný štýl tiež svoje biele interiéry. Biela je lomená zemitými odtieňmi hnedej.4. Rustikálny štýl


Tomuto štýlu svedčí staré zašlé drevo, ľudové výrobky, hrubé prírodné tkaniny a kožušiny. Maľovky voľte tradičné vápenné biele.


 

5. Grécky štýl


V tomto stredomorskom štýle musí byť biela skutočne žiarivobiela! Kombinujte v silnom kontraste so sýtou gréckou modrou, čiernou, prípadne s jasnou žltou alebo výraznou ružovou.6. Námornícky štýl


Spálne v námorníckom štýle nemusia byť nutne modro-bielo prúžkované. Toto je príklad bielej spálne so stredomorskými prvkami a námorníckymi doplnkami.7. Moderný štýl


V modernom až minimalistickom štýle je najvhodnejšia opäť čistá biela farba.8. Glamour Style


Luxusnému interiéru s mnohými zrkadlami, chrómovými či zlatými doplnkami najlepšie svedčí biela farba lomená okrovou - krémovobiela, vajíčkovobiela, slonová kosť.9. Toskánsky, španielsky, anglický, koloniálny štýl


Biele spálne sú pre tieto štýly netypické, ale nie nemožné. Pri zariadení spálne v jednom z týchto historizujúcich štýlov nezabudnite na pár kusov nábytku z veľmi tmavého dreva. Pre toskánsky štýl si vyberte radšej teplé krémovobiele steny, Španielsko je typické jasnou bielou, v anglickom štýle môžete bielu lomiť sivou farbou.


Obrázky: Pinterest

Páčia sa vám tieto vzdušné a čisté spálne? Zdieľajte článok so svojimi priateľmi!


Eva Stalder

Eva Stalder

1 komentár:

  1. Ten marocký styl mě neomrzí, taková pohoda a klid z něj sálá! Zrovna před měsícem jsem se tady v obchodě dívala úplně na stejnou postel, pořád o ní uvažuji :)

    OdpovedaťOdstrániť

Autorské práva: Eva Stalder. Používa službu Blogger.